U Varaždinu pokopan preč. Gustav Kuzmić, kanonik i župnik u miruPreminula uršulinka s. Anđelka ŠunjićOproštaj od Marije Markač, majke troje duhovnih zvanjaUmro fra Andrija MatićOproštaj od preč. Antuna Posavca, svećenika Varaždinske biskupije

Umro fra Andrija Matić

ČAKOVEC, 1. 7. 2011.

Okrijepljen svetim sakramentima u Varaždinu je u četvrtak 30. lipnja nakon kratke i teške bolesti preminuo franjevac-svećenik fra Andrija Matić, član Hrvatske franjevačke provincije svetih Ćirila i Metoda.

Umro je u 78. godini života, 52. godini redovništva i 46. godini svećeništva.

Posljednjih godina svoje je redovničko i svećeničko poslanje po uzoru na svetog Franju radosno i odgovorno živio u Franjevačkom samostanu u Čakovcu, kao osobito revan ispovjednik.

Pogreb fra Andrije Matića bit će u ponedjeljak 4. srpnja u 15 sati na čakovečkom groblju, a misa zadušnica nakon sprovoda u župnoj crkvi svetog Nikole biskupa u Čakovcu.