Blagoslov obnovljenog glavnog oltara sv. Ivana Krstitelja u Franjevačkoj crkvi

VARAŽDIN, 7. 12. 2018.
Svečano otvorenje i blagoslov obnovljenog glavnog oltara sv. Ivana Krstitelja u Franjevačkoj crkvi u Varaždinu bit će u petak 7. prosinca u 18 sati.

Svečanu misu s početkom u 18.30 sati predvodit će mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup, u zajedništvu s fra Ilijom Vrdoljakom, provincijalom Hrvatske franjevačke provincije svetih Ćirila i Metoda te drugim svećenicima i redovnicima.

Radovi se bliže kraju, a trajali su deset godina, što govori o važnosti, ali i velikom poslu na ovom ogromnom kulturnom dobru. Prošle i ove godine su restaurirani i kipovi na pročelju crkve tako da je ona sada u novom - starom ruhu. Radove na oltaru su izvodili Hrvatski restauratorski zavod  u Ludbregu i "Dok-art" iz Zagreba. Radove su financirali Ministarstvo kulture i Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda.