Duhovsko bdijenje u crkvama grada Varaždina

Duhovsko bdijenje u crkvama grada VaraždinaVARAŽDIN, 3. 6. 2017.
Uoči svetkovine Duhova Ured za pastoral mladih Varaždinske biskupije organizira Duhovsko bdijenje 3. lipnja u Varaždinu. Program bdijenja započet će okupljanjem u crkvi sv. Nikole u 20 sati, a bdijenje je ove godine koncipirano kao dan otvorenih vrata crkava grada Varaždina i zamišljeno da svaki sudionik sam kreira svoje vrijeme (od 20,20 – 22,15 sati) do zajedničke svete mise u katedrali u 22,30 sati.

Raspored Duhovskog bdijenja u subotu 3. lipnja:

- crkva svetog Nikole u 20,20 sati – klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom: U sabranosti – pred Isusom

- crkva svetog Josipa u 20,30 satiTaizé molitva

- uršulinska crkva u 20,20 sati – svjedočenje "Čudesa? Događaju se!"

- crkva Dobroga Pastira u 17 sati – susret obitelji i bračnih parova "Jezik obitelji – jezik ljubavi"

- kapucinska crkva u 20,20 sati – čitanje Božje riječi "Riječim da te izliječim"

- crkva svetog Vida u 20,20 sati – molitva ružarija "(Pro)Hodaj s Marijom, dođi k Isusu!"

- katedrala u 19 sati - Marijini obroci

- franjevačka crkva u 19 sati - Hvalospjev ljubavi 2017

Iz Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije pozivaju sve mlade, ali i sve ostale vjernike da se uključe u ovogodišnju manifestaciju te osjete zajedništvo čitave naše mjesne varaždinske crkve, a na taj način i veliko svjedočanstvo mnogih mladih koji se, osnaženi stvarnošću Kristova uskrsnuća, ne boje u javnosti ispovijediti tko su, što i kome vjeruju i za što su i koga spremni živjeti u ovom današnjem sekulariziranom svijetu.