Ekumenska molitva za jedinstvo kršćana u Legradu

LEGRAD, 24. 1. 2020.
Slavlje Božje riječi - molitva za jedinstvo kršćana održat će se u  Legradu u petak, 24. siječnja 2020. u 17 sati. Slavlje je to koje, u sklopu molitvene osmine za jedinstvo kršćana, organizira Župa Presvetog Trojstva Legrad i Evangelička crkvena općina Legrad.

Molitvu predvodi vlč. Silvio Košćak i župnica Davorka Horvat, a sudjelovat će vjernici obiju župa.

Inače, Svjetska molitvena osmina za jedinstvo kršćana svake se godine slavi od 18. do 25. siječnja, a ove godine se održava pod geslom „Iskazivahu nam nesvakidašnje čovjekoljublje“ (Dj 28, 2).

Priručnik za molitvu za jedinstvo kršćana 2020., koji su koncipirale kršćanske crkve na Malti, u hrvatskom je prijevodu priredilo i objavilo Vijeće Hrvatske biskupske konferencije za ekumenizam i dijalog, u tiskanom se obliku može nabaviti u knjižarama Kršćanske sadašnjosti, a u elektroničkom obliku, u Wordu i PDF-u, dostupan je na mrežnoj stranici: https://karmel.hr/?p=15290.