Hodočašće Varaždinske biskupije u zagrebačku katedralu uz proslavu jubileja blaženog Alojzija Stepinca

ZAGREB, 3. 11. 2018.
Ove godine Crkva u Hrvatskoj obilježava dva jubileja blaženog Alojzija Stepinca – 120 godina od rođenja u Župi Krašić i 20 godina od proglašenja blaženim u Mariji Bistrici.

Mnoge biskupije u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini tim su povodom već organizirale ili organiziraju vjernička hodočašća u zagrebačku katedralu i Krašić.

Kako je blaženi Alojzije Stepinac suzaštitnik Varaždinske biskupije, pozivaju se svi vjernici naše biskupije na hodočašće u zagrebačku katedralu gdje počivaju zemni ostaci blaženog Alojzija.

Hodočašće će se održati u subotu 3. studenoga, a započet će pretprogramom u 10 sat. U 11 sati uslijedit će euharistijsko slavlje kojim će predsjedati naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Pozivaju se svi vjernici Varaždinske biskupije, kao i oni koji žive u Zagrebu ili drugim mjestima, da se pridruže hodočašću, a prijaviti se mogu u svojim župama.