Proslava svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije u Biškupcu

Proslava svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije u BiškupcuBIŠKUPEC, 15. 8. 2017.
Varaždinska župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Biškupec i ove će godine posebno svečano proslavit svetkovinu Velike Gospe.

Naime, središnje euharistijsko slavlje na otvorenom, u 11 sati, predvodit će varaždinski biskup Josip Mrzljak.

Toga dana svete mise bit će još u 7 i 9 sati te sveta misa zahvalnica u 18 sati koju će svojim pjevanjem uveličati Muški vokalni ansambl "Biškupec"

Ovoj proslavi prethodit će i trodnevna duhovna priprava. Tako će u subotu 12. kolovoza sv. misu u 19 sati predvoditi vlč. Tihomir Kosec, župnik iz Kneginca.

U nedjelju 13. kolovoza u 18 sati sveto misno slavlje predvodit će vlč. Marijan Kovačić, župni vikar u Vidovcu, dok će u ponedjeljak 14. kolovoza večernje euharistijsko slavlje s početkom u 19 sati predvoditi vlč. Kristijan Stojko, inače župni vikar u Ludbregu.