Susret varaždinskog biskupa Josipa Mrzljaka s najboljim ekipama Vjeronaučne olimpijade

VARAŽDIN, 16. 4. 2018.
Biskup Josip Mrzljak i Katehetski ured Varaždinske biskupije već tradicionalno organiziraju susret s vjeroučenicima i njihovim mentorima koji su na Vjeronaučnoj olimpijadi osvojili prva tri mjesta.

Susret će se održati u ponedjeljak 16. travnja u 10 sati, u prostorijama Biskupskog ordinarijata (Pavlinska 4).

Podsjetimo, Međužupanijsko/biskupijsko natjecanje Vjeronaučna olimpijada s temom "Kršćani na putu dijaloga", za učenike s područja Međimurske, Varaždinske i Koprivničko-križevačke županije, održano je u petak 9. ožujka ove godine i to za učenike osnovnih škola u OŠ  Trnovec, a srednjih škola u Graditeljskoj, prirodoslovnoj i rudarskoj školi Varaždin.

Najbolje rezultate ostvarili su u obje konkurencije domaćini, osnovnoškolci iz Trnovca te srednjoškolci iz Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole i tako se plasirali na državnu razinu natjecanja koja će se održati od 18. do 20. travnja u Poreču. Drugo mjesto osvojili su učenici OŠ "Vladimir Nazor" Sveti Ilija i Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec, dok su trećeplasirani bili učenici OŠ "Gustav Krklec" Maruševec, odnosno Srednje škole Ivanec.