Susret voditelja i suradnika župnih Caritasa s područja Varaždinske biskupije

VARAŽDIN, 26. 1. 2019.
Caritas biskupije Varaždin organizira susret voditelja i suradnika župnih caritasa u subotu 26. siječnja 2019. u Varaždinu.

Tema ovog susreta bit će Vjeroučiteljski i pastoralni rad među Romima na području Varaždinske biskupije o kojoj će govoriti vjeroučiteljica Kristina Čačić, tajnica Povjerenstva za pastoral Roma Varaždinske biskupije.

Susret će započeti u 9 sati svetom misom koju će, u varaždinskoj katedrali, predslaviti varaždinski biskup Josip Mrzljak, inače predsjednik Hrvatskog Caritasa.

Nastavit će se u 10.30 sati predavanjem vjeroučiteljice Čačić u dvorani Pastoralnog centra Varaždinske biskupije, Zagrebačka 3, nakon čega će uslijediti predaja pismenih izvješća, razgovor, pitanja, nadopune i slično.

Na ovaj susret pozvani su svi voditelji i suradnici župnih Caritasa Varaždinske biskupije kao i predstavnici župa koje još nemaju registriran Caritas te župnici.