Sveta misa uz Dan oslobođenja grada Varaždina

VARAŽDIN, 21. I 22. RUJNA
U četvrtak 21. rujna u 18 sati u varaždinskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije na Nebo bit će služena sveta misa povodom Dana oslobođenja grada Varaždina. Idućeg dana, 22. rujna, na sam Dan oslobođenja grada Varaždina koji se od 2015. godine obilježava i kao Dan branitelja Varaždinske županije, odvijat će se središnja događanja. Tako će od 10 do 15 sati na Kapucinskom trgu biti izloženo naoružanje i oprema Oružanih snaga Hrvatske vojske te PU varaždinske. Program obilježavanja započinje od 9,30 sati okupljanjem postrojbi na Kapucinskom trgu nakon čega će krenuti Ulicom Ankice Opolski do Trga slobode gdje će predstavnici Grada, Županije, MORH-a, MUP-a i braniteljskih udruga položiti vijence kod Križa zahvalnosti pored crkve svetog Nikole. Mimohod postrojbi potom će krenuti prema Trgu kralja Tomislava.