Svetkovina Tijelova u Legradu i Đelekovcu uz završetak Godine liturgijske obnoveLEGRAD / ĐELEKOVEC, 11. 6. 2020.
Euharistijom i procesijom u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije Đelekovec u 11 sati, koju će predslaviti župnik, vlč. Silvio Košćak, započet će na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove obilježavanje završetka Godine liturgijske obnove u Legradu i Đelekovcu. Varaždinski biskup mons. Bože Radoš slavit će u Legradu euharistiju u 18 sati, nakon koje će također uslijediti tijelovska procesija.

Proteklih mjeseci vjernici ovih dviju najmanjih župa varaždinske biskupije posebnu pažnju posvetili su osvješćivanju trajne Kristove prisutnosti u Euharistiji. Vidljiviji plod obnove osnutak je Međužupnog pastoralnog vijeća Legrad i Đelekovec. Započeta klanjanja pred Presvetim oltarskim sakramentom, u tijeku krize uzrokovane epidemijom virusa COVID-19, nastavljanja su prigodno prijenosom uživo putem u Facebooka. Ujedno je u Legradu osnovana „Schola Ss. Trinitatis“ koja se brine o liturgijskom pjevanju. Na sastancima Međužupnog pastoralnog vijeća dogovorena je izrada koncilskog oltara i ambona za župnu crkvu u Đelekovcu, a projekt će se realizirati u rujnu. Euharistijskim slavljem o svetkovini Tijela i Krvi Kristove vjernici Legrada i Đelekovca zahvalit će Gospodinu za obilje milosti primljenih tijekom obnove, te zamoliti za ustrajnost kako obnova ne bi stala, već nastavila živjeti u samom srcu obje župe.