Tradicionalni križni put s blaženim Alojzijem Stepincem u Lepoglavi na Cvjetnu nedjelju

LEPOGLAVA, 25. 3. 2018.
"Na Križnom putu s blaženim kardinalom Alojzijem Stepincem" naziv je tradicionalnog Križnog puta koji će i ove godine biti održan na Cvjetnu nedjelju 25. ožujka, u Lepoglavi.

Križni put će predvoditi mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup, a započet će u 16 sati kod kipa našeg blaženog kardinala ispred župne crkve. Procesija će se nastaviti uza zidove kaznionice do brda Gorica i kapele svetog Ivana Krstitelja gdje će završiti križni put..

Posebnost lepoglavskog križnog puta je u tome što je nadahnut mučeništvom bl. Alojzija Stepinca, lepoglavskog uznika od 1946. do 1951. godine. Razmatranja ovog križnog puta napisao je mons. Andrija Kišiček, lepoglavski župnik, uspoređujući trenutke iz života bl. Alojzija Stepinca s Isusovim križnim putem.