U crkvi sv. Ivana Krstitelja kod varaždinskih franjevaca svečana proslava nebeskog zaštitnikaVARAŽDIN, 21. - 24. 6. 2018.
Trodnevnom duhovnom pripravom te svečanim misnim slavljima, varaždinski franjevci proslavit će patrona crkve i samostana - svetog Ivana Krstitelja.

Kroz tri dana, od 21. do 23. lipnja, u 18.15 sati započinje pobožnost svetom Ivanu Krstitelju, a nakon toga, u 18.30 sati i sveta misa uz prigodnu homiliju.

U nedjelju, 24. lipnja 2018. proslavit će svog nebeskog zaštitnika sv. Ivana Krstitelja svetim misama u 7 i 8 sati koje će predvoditi braća franjevci, te misnim slavljima u 9, 11 i 18.30 sati koje će predvoditi mons. Milan Šimunović iz Riječke nadbiskupije.

Također, na spomendan sv. Ivana Krstitelja, kod varaždinskih fratara je to i dan godišnjeg klečanja. Tako će od 12 do 15 sati klanjanje animirati braća franjevci. Od 15 do 16 sati Biblijska molitvena zajednica, od 16 do 17 sati Franjevačka mladež (FRAMA),  a od 17 do 18 sati Franjevački svjetovni red (OFS).