Uz blagdan sv. Jeronima u Štrigovi misu predslavi biskup Mrzljak

Uz blagdan sv. Jeronima u Štrigovi misu predslavi biskup MrzljakŠTRIGOVA, 30. 9. 2018.
I ove će se godine u Štrigovi svečano proslaviti blagdan sv. Jeronima i to u nedjelju 30. rujna 2018. U crkvi sv. Jeronima u 11 sati svetu će misu predslaviti varaždinski biskup Josip Mrzljak.

Inače, Štrigova već stoljećima slovi kao rodno mjesto crkvenog naučitelja sv. Jeronima. Drevni Stridon, opisan perom pavlina Josipa Bedekovića, autora jedne od prvih hrvatskih historiografija „Natale solum magni ecclesiae doctoris sancti Hieronymi", u crkvu posvećenu ovome časnome svecu, već više stoljeća privlači brojne hodočasnike.

Crkva sv. Jeronima pripada u značajniju kulturnu i umjetničku baštinu Republike Hrvatske, posebno zbog freski koje je naslikao poznati hrvatski pavlin Ivan Ranger, a koje su ove godine većim dijelom restaurirane te je od ove godine crkva otvorena hodočasnicima, posjetiteljima namjernicima, učenicima, studentima i turističkim grupama.