Uz završetak pobožnosti „13 utoraka svetom Antunu na svetom Duhu” misu predslavi biskup Radoš

ZAGREB, 9. 6. 2020.
Župa svetog Antuna Padovanskog na zagrebačkom Svetom Duhu u utorak 9. lipšnja završit će tradicionalnu pobožnost „13 utoraka svetom Antunu na svetom Duhu”.

Posljednjeg utorka pred blagdan zaštitnika župe svetu misu će u 19 sati predslaviti mons. Bože Radoš, varaždinski biskup.

„13 utoraka svetom Antunu na svetom Duhu”, kao i blagdan sv. Antuna, središte su pobožnosti, ovom Hrvatima omiljenom svecu, u svetoduškom svetištu. Ova, 2020. godina, jubilarna je po više obljetnica: 825 godina od rođenja sv. Antuna, 800 godina od ulaska u franjevački red i odabira imena Antun te 25 godina od dolaska moći sv. Antuna u svetoduško svetište i svečanog slavljenja pobožnosti „13 utoraka“.