Duhovni program don Damira Stojića u Ivancu

Duhovni program don Damira Stojića u IvancuIVANEC, 11. 9. 2015.

U prigodi godišnjeg župnog klanjanja u župi sv. Marije Magdalene u Ivancu od 9. do 11. rujna priređen je duhovni program koji je vodio don Damir Stojić, studentski kapelan iz Zagreba. Svake večeri predvodio je misno slavlje kojem je slijedio duhovni program.

U svome osobitom stilu iznio je mnoga razmišljanja, poticaje i osobna svjedočanstva, temeljeći ih na riječima Evanđelja. Druga večer bila je posebno namijenjena mladima, kako iz ivanečke župe, tako i iz župa Gornjovaraždinskog i Bednjanskog dekanata, koji su ispunili crkvu zajedno sa svojim svećenicima. Na sam dan klanjanja, u petak 11. rujna klanjanje se odvijalo kroz čitav dan, a vjernici su tijekom dana organizirano dolazili i molili, a posebno vrijeme imala su školska djeca sa svojim roditeljima i učiteljima.

Svečanu večernju misu predvodio je don Damir, uz suslavlje susjednih župnika i svećenika koji pomažu u župnom pastoralu.