Imenovanja, premještaji i razrješenja svećenika u Varaždinskoj biskupiji

Imenovanja, premještaji i razrješenja svećenika u Varaždinskoj biskupijiVARAŽDIN, 24. 7. 2018.
Uoči nove pastoralne 2018. - 2019. godine, odlukom varaždinskog biskupa, mons. Josipa Mrzljaka, u Varaždinskoj biskupiji izvršena su sljedeća imenovanja, premještaji i razrješenja svećenika:

Fra Filip Musa, OFM Conv., razriješen je službe župnika u Župi Uznesenja BDM u Molvama.

Fra Filip Pušić, OFM Conv., razriješen je službe župnog vikara u Župi Uznesenja BDM u Molvama.

Fra Zdravko Tuba, OFM Conv., imenovan je na službu župnika u Župi Uznesenja BDM u Molvama.

Fra Miroslav Štuban, OFM Conv., imenovan je na službu župnog vikara u Župi Uznesenja BDM u Molvama.

Fra Vitomir Glavaš, OFM Conv., razriješen je službe župnika u Župi sv. Antuna Padovanskog u Novom Marofu.

Fra Krunoslav Kemić, OFM Conv., imenovan je na službu župnika u Župi sv. Antuna Padovanskog u Novom Marofu.

Fra Nikola Šantek, OFM Conv., imenovan je na službu župnog vikara u Župi sv. Antuna Padovanskog u Novom Marofu.

Vlč. Ivan Kljunić, dosad na raspolaganju Sisačkoj biskupiji, vraćen je u Varaždinsku biskupiju i stavljen u stanje bolovanja.

Vlč. Siniša Blatarić razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Vida mučenika u Pitomači i stavljen na raspolaganje Sisačkoj biskupiji.

Vlč. Karlo Kruljac, mladomisnik, imenovan je na službu župnog vikara u Župi sv. Vida mučenika u Pitomači.

Vlč. Leonardo Šardi razriješen je službe župnog vikara u Župi sv. Mihaela arkanđela u Sračincu i imenovan biskupijskim povjerenikom za pastoral osoba s invaliditetom i njihovih obitelji.

Vlč. Nikica Posavi, mladomisnik, imenovan je na službu župnog vikara u Župi sv. Mihaela arkanđela u Sračincu.

Vlč. Mišel Kovačević, mladomisnik, imenovan je na službu župnog vikara u Župi sv. Marije Magdalene u Ivancu.

Vlč. Nikola Tomašević razriješen je službe osobnog biskupovog tajnika i upućen na daljnji poslijediplomski studij u Rim.

Vlč. Marko Domiter, mladomisnik, imenovan je na službu osobnog biskupovog tajnika.

Preč. Nikola Samodol razriješen je službe župnika u Župi Presvetog Trojstva u Nedelišću i umirovljen.

Vlč. Tihomir Ciglar razriješen je službe župnog vikara u Župi Presvetog Trojstva u Nedelišću i imenovan na službu župnika u istoimenoj župi.

Vlč. Dragutin Bogadi razriješen je službe župnika u Župi sv. Vida mučenika u Vidovcu i stavljen u stanje bolovanja.

Vlč. Branko Švogor razriješen je službe župnika u Župi Rođenja BDM u Drnju i imenovan na službu župnika u Župi sv. Vida mučenika u Vidovcu.

Vlč. Mario Kaniški, dosad na raspolaganju Zagrebačkoj nadbiskupiji, vraćen je u Varaždinsku biskupiju i imenovan na službu župnika u Župi Rođenja BDM u Drnju.