Na nedjelju Krista Kralja u varaždinskoj katedrali održan Festival svete Cecilije

VARAŽDIN, 25. 11. 2018.

Festival svete Cecilije Varaždinske biskupije održan je na nedjelju Krista Kralja 25. studenoga, a zborovanje u varaždinskoj katedrali Uznesenja BDM okupilo je crkvene pjevače iz 19 zborova iz svih krajeva naše biskupije.

Na poziv i u organizaciji biskupijskog Ureda za crkvenu glazbu i njezinog voditelja mo Anđelka Igreca, povodom blagdana sv. Cecilije, zaštitnice crkvenih glazbenika, ove je godine tema festivala bila “Božansko milosrđe”.

Najprije je službu Večernje predvodio preč. Mario Kopjar, kanonik Stolnog kaptola Varaždinske biskupije, nakon čega je uslijedio nastup zborova.

U ispunjenoj su katedrali nastupili redom: Župni zbor župe sv. Vida iz Pitomače, Župni zbor Sv. Ilije Proroka iz Župe Svetog Ilije, Pjevački zbor Župe Sveti Juraj na Bregu, Muška vokalna skupina pjevačkog zbora Župe Sveti Juraj na Bregu, Zbor Župe Pohoda Blažene Djevice Marije iz Macinca, Župni zbor Sveti Juraj u Trnju, Zbor Župe svetih Petra i Pavla apostola iz Mačkovca, Zbor Župe sv. Benedikta i Žalosne Gospe iz Kloštra Podravskog, Zbor Župe sv. Josipa radnika iz Novog Virja, Pjevački zbor "Georgius" Župe sv. Jurja Mučenika Đurđevac, Zbor Župe sv. Ladislava i Marije Kraljice iz Murskog Središća, Župni zbor sv. Marije Magdalene iz Kneginca, Mješoviti zbor sv. Antuna Padovanskog iz Tužnog (Župa Margečan), Mješoviti zbor Župe sv. Marije Magdalene iz Štrigove, Mješoviti zbor sv. Jelene Križarice iz Župe sv. Jelene iz Šenkovca, Mješoviti pjevački zbor Župe sv. Nikole biskupa iz Koprivnice, Crkveni zbor Župe Goričan, Mješoviti zbor Župe sv. Mihaela Sračinec i Mješoviti župni zbor Župe Presvetog Trojstva Ludbreg.

Festival je završen blagoslovom koji je, nakon podjele zahvalnica, prisutnima udijelio varaždinski biskup Josip Mrzljak. Biskup je zahvalio svim pjevačima, zborovođama i župnicima te maestru Anđelku Igrecu na organizaciji Festivala svete Cecilije.

Goran Damjanić

Slika Festival svete Cecilije_mo Anđelko Igrec, voditelj Ureda za crkvenu glazbu
Slika Festival svete Cecilije_službu Večernje predvodio je preč. Mario Kopjar, kanonik Stolnog kaptola Varaždinske biskupije
Slika Festival svete Cecilije_Župni zbor Župe sv. Vida iz Pitomače