Nonet Donum, Sofija Cingula, Višeslav Jaklin i drugi izvođači svojom glazbom odali počast mons. Ivanu GodiniVARAŽDIN, 30. 9. 2017.
U sklopu 47. Varaždinskih baroknih večeri, a u suradnji s umjetničkom radionicom Heferer, u subotu 30. rujna u varaždinskoj crkvi svetog Florijana, varaždinski Nonet Donum te njihov voditelj mo. Višeslav Jaklin, katedralni orguljaš, održali su koncert u spomen na, ove godine preminulog, generalnog vikara Varaždinske biskupije mons. Ivana Godinu.

Kao solisti su nastupili Antonia Horvat, Ana Mikac, Sofija Cingula, Ivan Topić te tenor Mislav Lucić koji je pjevao psalmodiju.

Nonet Donum je nastupio u svom standardnom punom sastavu; Marta Topić Mlakar, Iva Mavrek, Tia Pikija (soprani), Karla Kelemen, Sara Šopar (alti), Mislav Lucić, Šimun Šopar (tenori) te Luka Šopar i Ivan Topić (basi), a sve pod umjetničkim vodstvom maestra Višeslava Jaklina.

Publika, koja je lijepo popunila ovu staru varaždinsku crkvu podno Staroga grada, mogla je uživati u bogatom programu kojeg su činila djela; “Toccata undecima” (G. Muffat), “Jesu, dulcis memoria” (T. L. de Victoria), “Toccata avanti la Messa” iz “Fiori Musicali - Messa della Madonna” (G. Frescobaldi), “Sicut cervus” (G. P. da Palestrina), “Versetti sul Kyrie” iz “Fiori Musicali - Messa della Madonna” (G. Frescobaldi), “Ecce quomodo moritur justus” (J. Gallus), “Versetti sul Christe” iz “Fiori Musicali - Messa della Madonna” (G. Frescobaldi), “Ave verum corpus” (W. Byrd), “Versetti sul Kyrie” iz “Fiori Musicali - Messa della Madonna” (G. Frescobaldi), “Ave Maria” (J. Gallus), “Passacaglia” (J. C. Kerll) te “Miserere mei, Deus” (G. Allegri).

Goran Damjanić