Održana 4. biciklijada župe sv. Roka Draškovec

Održana 4. biciklijada župe sv. Roka DraškovecDRAŠKOVEC, 31. 5. 2015.
U nedjelju 31. svibnja održana je 4. biciklijada župe sv. Roka Draškovec. Nakon okupljanja biciklista ispred crkve sv. Marije Magdalene u Donjem Kraljevcu počela je biciklijada - vožnja prema Hemuševcu i Draškovcu da bi se kod župne crkve sv. Roka napravila zajednička fotografija te nastavila vožnja prema Donjoj Dubravi i Legradu.

Nakon dolaska u Legrad i posjeta izvrsno očuvanom ušću Mure u Dravu, koja se zbog izuzetnih prirodnih vrijednosti još naziva i hrvatska Amazona, slijedilo je zajedničko fotografiranje te kraći odmor na popularnom kupališnom mjestu zvanom Halaš Čarda – koja je najljepša plaža Drave. Ušće Mure u Dravu je jedno od posljednjih preostalih sačuvanih sustava nizinskih rijeka u Europi.

Biciklisti su posjetili crkvu Presvetog Trojstva u Legradu, a župnik vlč. Marijan Horvat vjernicima je pokazao crkvu te ih upoznao s kratkom poviješću Legrada.

Slijedio je povratak u Međimurje preko Donje Dubrave u Kotoribu i posjet manifestaciji DANI ŠIBE I RIBE.

Nakon stanke i odmora  krenula je  vožnja doma kroz Donji Vidovec preko Svete Marije prema Draškovcu i Donjem Kraljevcu.

Na 4. biciklijadi župe Draškovec sudjelovalo je 78 biciklista. Dio biciklista se priključio u samom Legradu.

OPŠIRNIJE