Pismo biskupa HBK i preporuke HZJZ

Pismo biskupa HBK i preporuke HZJZ ZAGREB, 30.4.2020.
Biskupi Hrvatske biskupske konferencije uputili su Pismo svećenicima i vjernicim o slavljenju svetih misa i drugih liturgijskih slavlja u vrijeme epidemije COVID-19 u kojem između ostalog piše: "U vidu sprječavanja zaraze, opreza i zaštite zdravlja ljudi, mi, biskupi Hrvatske biskupske konferencije, potičemo sve vas, draga braćo svećenici i sve vas, dragi vjernici, da se nastavite pridržavati preporuka Hrvatskoga zavoda za javno zdravstvo o fizičkom distanciranju, pojačanoj osobnoj higijeni, pojačanoj higijeni prostora i praćenju zdravstvenog stanja koje će biti objavljene, a odnose se na crkvene prostore i vjerska okupljanja. Riječ je o stručnom mišljenju i preporukama, koje od svih nas traže da ih shvatimo ozbiljno, da ih poštujemo te da ih se savjesno pridržavamo."
Istovremeno s ovim Pismom biskupi šalju i dogovorene mjere i Preporuke HZJZ za sprječavanje zaraze COVID-19  tijekom obreda u crkvama i molitvenim prostorima vezano uz vjerska okupljanja.