Posjet kardinala Vinka Puljića Župi Bednja - rodnom mjestu vlč. Izidora Poljaka

Posjet kardinala Vinka Puljića Župi Bednja - rodnom mjestu vlč. Izidora PoljakaBEDNJA, 12. 1. 2020.
Vrhbosanski nadbiskup i metropolit kardinal Vinko Puljić, uz biskupa u miru mons. Josipa Mrzljaka, posjetio je Župu Bednja u nedjelju 12. siječnja 2020.

Želja kardinala Puljića bila je posjetiti rodno mjesto vlč. Izidora Poljaka, svećenika i pjesnika. Nakon razgledavanja župne crkve Uznesenja blažene Djevice Marije, biskupi su se uz župnika Nevena Blažona, vlč. Tomislava Antekolovića i dekana Andrije Kišićeka, uputili do mjesta gdje je spomen obilježje rodne kuće Izidora Poljaka, u Vesi, nedaleko župne crkve.

Kardinal Puljić je izrazio želju da se sam život i djelo svećenika Izidora Poljaka više osvijetli te da se ljudi iz Bednje, koja je rodna župa Izidora Poljaka, povežu  s  ljudima  iz Bijelog Brda kraj Dervente te žiteljima Boća kraj Brčkoga gdje je svećenik Izidor Poljak djelovao i umro.

Nadajmo se da će ljudi prepoznati potrebu povezivanja, međusobnog obogaćivanja i potrebu cijenjenja svojih značajnih ljudi. Kao znak sjećanja na rodno mjesto vlč. Poljaka, župnik je darovao kukičanog anđela kardinalu Puljiću i mons. Mrzljaku, rad domaćih majstorica kukičane čipke.

Neven Blažon