Preminuo preč. Ivan Herega, svećenik Varaždinske biskupije

VARAŽDIN, 1. 11. 2014.

Preč. Ivan Herega, svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je u petak 31. listopada u Svećeničkom domu u Varaždinu, u 60. godini života i 32. godini svećeništva.

Preč. Herega rođen je 17. veljače 1955. godine u Sigecu kraj Ludbrega. Zaređen je za svećenika 26. lipnja 1983. godine u Zagrebu po rukama nadbiskupa Franje Kuharića.

Nakon što je zaređen za svećenika bio je četiri godine kapelan u Virju. Od 1987. pa do 1996. godine bio je upravitelj župa Gaj i Antunovac.

Godine 1996. imenovan je župnikom u Goli, a 2011. godine imenovan je dekanom Virovskoga dekanata.

Oproštaj od preč. Herege, kojeg će predvoditi varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, bit će u srijedu 5. studenoga s početkom u 14 sati u župnoj crkvi Sveta Tri Kralja, a sprovodni obredi bit će nakon mise na mjesnom groblju u Goli.