Preminuo vlč. Martin Mezak, svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo vlč. Martin Mezak, svećenik Varaždinske biskupijeMARUŠEVEC, 27. 2. 2017.
Vlč. Martin Mezak, svećenik Varaždinske biskupije, koji je od 1982. godine upravljao župom Maruševec, preminuo je u ponedjeljak 27. veljače u mjestu svoje dugogodišnje župničke službe u 71. godini života i 45. godini svećeništva.

Rođen je 3. listopada 1946. godine u Gornjoj Batini u župi Belec od oca Antuna i majke Slave, rođ. Štrkalj. Za svećenika je zaređen 23. travnja 1972. godine u rodnoj župi Belec. Iste godine imenovan je duhovnim pomoćnikom u župi Retkovec u Zagrebu, a iduće godine kapelanom u Novoj Gradiški te je na toj službi bio dvije godine. Godine 1975. imenovan je upraviteljem župe Vrhovac, a 1980. godine upraviteljem župe Ozalj. Godine 1982. imenovan je upraviteljem župe Maruševec te ga je na toj službi zatekla iznenadna smrt.

Oproštaj će biti u Maruševcu u četvrtak 2. ožujka u 14 sati. Počinje u župnoj crkvi svetom misom zadušnicom, nakon koje će biti sprovod na mjesnom groblju.