Preminuo vlč. Stanko Havaić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo vlč. Stanko Havaić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupijeVARAŽDIN, 9. 3. 2016.
Vlč. Stanko Havaić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je nakon duge i teške bolesti u srijedu 9. ožujka u 74. godini života i 47. godini svećeništva u svome domu u Klenovniku, gdje je živio nakon umirovljenja u službi dugogodišnjeg klenovničkog župnika.

Rođen je 21. listopada 1942. godine u Ludbregu od oca Viktora i majke Jelke, rođ. Jelaković. Za svećenika ga je zaredio zagrebački nadbiskup Franjo Kuharić 19. lipnja 1969. godine u zagrebačkoj katedrali.

Bio je kapelan u Bednji od 1970. do 1971. godine, a potom župnik u Cvetlinu do 1975. godine kada je imenovan župnikom u Klenovniku gdje je na službi bio sve do umirovljenja zbog bolesti 2005. godine. Bio je na službama dekana Bednjanskog dekanata i savjetnika Varaždinske biskupije, a službovao je i kao prvi predstojnik biskupijskog Katehetskog ureda od 1998. do 2001. godine. Godine 2012. primio je Nagradu za životno djelo Općine Klenovnik u prigodi 70. obljetnice života te u zahvalu za 30 godina pastoralnoga rada u toj župi.

Oproštaj će biti u Klenovniku u petak 11. ožujka, a sprovodni obredi počinju u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u 14 sati.