Preminuo vlč. Valentin Meštrić

Preminuo vlč. Valentin MeštrićVARAŽDIN, 2. 2. 2019.
Nakon duge i teške bolesti, u subotu navečer, 2. veljače, na blagdan Svijećnice, u Svećeničkom domu u Varaždinu u 82. godini života, okrijepljen svetim sakramentima, preminuo je vlč. Valentin Meštrić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije.
Vlč. Valentin Meštrić rođen je 7. studenoga 1937. godine u Presečnom, tada u Župi Remetinec, a danas u Župi Oštrice, od oca Josipa i majke Ljube rođene Šarkanji. Pohađao je Dječačko sjemenište i klasičnu gimnaziju u Zagrebu, a 1965. godine diplomirao je na Bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Za prezbitera zaređen je u zagrebačkoj katedrali 29. lipnja 1964. godine po rukama zagrebačkog nadbiskupa dr. Franje Šepera.

Vršio je službu kapelana u Župi Mihovljan (1965-1967), zatim upravitelja Župe sv. Martina pod Okićem (1967-1972), a ujedno u tom vremenu i privremenog upravitelja Župe Rakov Potok, kojom je upravljao sve do 1974. godine kada je imenovan upraviteljem Župe Mihovljan (1974-1987). Upraviteljem Župe Jalžabet imenovan je 1987. i u njoj  je ostao sve do umirovljenja 2005. godine. Godine 2014. proslavio je svoj zlatomisnički jubilej, 50. obljetnicu svećeničkog ređenja.

Oproštaj od vlč. Meštrića će biti u utorak, 5. veljače, u kapeli sv. Florijana u Presečnom gdje će u 14 sati biti služena sveta misa iza koje slijede sprovodni obredi i ukop na groblju u Presečnom. Svetu misu i sprovodne obrede predvodit će varaždinski biskup, mons. Josip Mrzljak.