Promjene u službama svećenika u Varaždinskoj biskupiji

Promjene u službama svećenika u Varaždinskoj biskupijiVARAŽDIN, 23. 8. 2016.
U službama svećenika Varaždinske biskupije došlo je do sljedećih promjena:

Vlč. Branko Horvat imenovan je župnim vikarom u župi Lepoglava.

Preč. Andrija Jagečić-Boltek razriješen je službe dušobrižnika u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju u Varaždinskim Toplicama te umirovljen.

Vlč. Mario Kaniški razriješen je službe župnog vikara u Vidovcu i imenovan župnim vikarom u župi Đurđevac.

Vlč. Silvio Košćak razriješen je službe župnog vikara u župi Ludbreg te imenovan župnim vikarom u župi sv. Nikole biskupa u Varaždinu.

Vlč. Marijan Kovačić razriješen je službe župnog vikara u župi Đurđevac i imenovan župnim vikarom u župi Vidovec.

Vlč. Nikola Markušić razriješen je službe župnog vikara u župi Lepoglava te imenovan župnim vikarom u župi Prelog.

Vlč. Stjepan Markušić, župnik u Macincu, imenovan je dušobrižnikom u Županijskoj bolnici u Čakovcu.

Preč. Stjepan Mostečak, župnik u Varaždinskim Toplicama i dekan Varaždinsko-topličkog dekanata, imenovan je dušobrižnikom u Specijalnoj bolnici za medicinsku rehabilitaciju u Varaždinskim toplicama.

Vlč. Kristijan Stojko imenovan je župnim vikarom u župi Ludbreg.

Vlč. mr. Karlo Šimek razriješen je službe župnog vikara u župi Prelog i stavljen na raspolaganje Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Vlč. Marko Šmuc zbog bolesti razriješen je službe dušobrižnika u Županijskoj bolnici u Čakovcu te umirovljen.

Vlč. Marko Zadravec razriješen je službe župnog vikara u župi sv. Nikole biskupa u Varaždinu te imenovan župnim vikarom u župi Sveti Ilija s posebnom zadaćom prikupljanja podataka i svjedočanstava o vlč. Vilimu Cecelji, svećeniku koji je umro na glasu svetosti.