RASPORED PODJELE SAKRAMENTA SVETE POTVRDE U 2018. GODINI I PISMO RODITELJIMA KRIZMANIKA

VARAŽDIN, 23.1.2018.
U Službenom vjesniku Varaždinske biskupije objavljen je raspored podjele sakramenta Svete potvrde u Varaždinskoj biskupiji u 2018. godini. Slavlje Svete potvrde bit će ukupno u  99 župa Varaždinske biskupije, a biskup Josip Mrzljak podijelit će sakramenat u 24 župe. Učenicima Centra za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“ iz Varaždina sakrament svete potvrde podijelit će biskup Josip Mrzljak, u petak 20. travnja u 18 sati u Varaždinskoj katedrali.

Na dolje navedenom linku možete pronaći i Pismo roditeljima krizmanika, biskupa Zagrebačke crkvene pokrajine iz 2014. godine u kojem su objašnjeni uvjeti za pristupanje sakramentu Svete potvrde, kriteriji odabira kumova kao i druge eventualne nedoumice koje se javljaju oko organiziranja slavlja Svete potvrde.

Raspored podjele svete potvrde u 2018.

Pismo roditeljima krizmanika, biskupa Zagrebačke crkvene pokrajine