Susret ministranata iz župa Ludbreškog dekanata

Susret ministranata iz župa Ludbreškog dekanataKUZMINEC, 11. 6. 2016.

U subotu 11. lipnja u župi sv. Kuzme i Damjana u Kuzmincu održan je susret ministranata iz župa Ludbreškog dekanata.

Susret je započeo u župnoj crkvi molitvom koju je prevodio vlč. Siniša Dudašek, biskupijski povjerenik za ministrante, a nakon molitve svjedočanstvo o svome svećeničkom pozivu iznijeli su vlč. Leonardo Šardi i vlč. Dudašek, koji su posvjedočili kako Bog uvijek zove i uklanja sve zapreke na putu prema svećeništvu u kojemu su našli radost i puninu svoga života, te su tako potaknuli mlade da i sami razmisle jesu li među onima koje Bog zove u sveta duhovna zvanja.

Nakon svjedočenja i molitve, mladi su u skupinama, koje su prvi put vodili animatori-ministranti iz župe Sračinec, u prigodnoj katehezi obrađivali temu "Svećenik" te su izrađivali poticajni plakat kojim bi mlade pozivali u sveta duhovna zvanja. Nakon ručka, nogometa, graničara i kviza, susret je završio molitvom, podjelom zahvalnica i prigodnim darom svim ministrantima.