U kapeli Srca Isusova u Cerju Tužnom postavljeno zvono i križ

U kapeli Srca Isusova u Cerju Tužnom postavljeno zvono i križCERJE TUŽNO, 15. 3. 2019.
Prošle je godine započela gradnja kapele u Cerju Tožnom, u Župi svete Margarete u Margečanu, koja će, kada uskoro bude dovršena, biti posevećena Srcu Isusovom.

Prije nekoliko dana u kapelu je postavljeno 320 kilograma teško zvono, a na vrh kapele postavljen je tri metara visok i stotinu kliograma težak križ. Zvono je dar vjernika, sina i majke, Dubravka i Barbare Posavec, a zanimljivo je svakako što je zvono lijevano u zvonoljevaonici Grassmayr u austrijskom Innsbrucku koja se ponosi tradicijom lijevanja zvona od 1599. godine. Zvono će mještane Cerja Tužnog pozivati na Anđeoski pozdrav i molitvu, dok će križ  biti osvijetljen.

Župa Margečan broji oko 5 500 vjernika, a kapela Srca Isusova pridružit će se Beli (kapela Uznesenja BDM), Gačicama (kapela sv. Josipa), Radovanu (kapela Imena Marijina), Tužnom (kapela sv. Antuna Padovanskoga) i Završju (kapela bl. Alojzija Stepinca), odnosno mjestima u Župi koja već imaju kapele.

Goran Damjanić
Fotografije: Martin Lukavečki