U Svetom Martinu na Muri održan susret mladih Štrigovskog dekanata

U Svetom Martinu na Muri održan susret mladih Štrigovskog dekanataŠTRIGOVA, 23. 3. 2019.
Susret mladih Štrigovskog dekanata održan je u subotu 23. ožujka u Župi Svetog Martina na Muri.

Susret je započeo u župnoj dvorani, gdje je domaći župnik, ujedno i dekan, vlč. Ivan Herceg, predvodio molitvu. Nakon uvodnog pozdrava i molitve prisutnima se obratio župni animator za mlade s nekoliko biskupijskih obavijesti za pastoral mladih, posebno uz skorašnji planinarski križni put mladih Varaždinske biskupije koji će biti održan 6. i 7. travnja.

Potom je Ivona Kovačić imala izlaganje na temu korizme, u kojem je mlade animirala i putem kraćeg kviza vezanog uz korizmu. Izlaganje je završila prikazom filma o potrebi aktivnog katoličkog djelovanja u svakidašnjem životu. Poslije izlaganja su svi pošli u župnu crkvu gdje je bilo klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, a susret je završio prigodnim druženjem u župnoj dvorani.

Izvor: Župa Svetog Martina biskupa