U župi Ivanec počela adventska događanja

U župi Ivanec počela adventska događanjaIVANEC, 28. 11. 2015.

U prigodi početka došašća, u subotu 28. studenog, župa sv. Marije Magdalene u Ivancu organizirala je cjelodnevnu duhovnu obnovu za župljane - učitelje i prosvjetne djelatnike. Obnovu pod nazivom "Pripadati Kristu i Krist meni" vodio je vlč. Krunoslav Pačalat, a u stankama su mu se u pomoć za osobne razgovore i ispovijed pridružili domaći župnik i kapelan. Sudionici su izrazili zadovoljstvo i radost organizacijom, jer su osjetili ohrabrenje i poticaj za dublju osobnu duhovnu izgradnju i radosnije svjedočanstvo vjere konkretnim djelima u okolini koja se otvoreno suprotstavlja kršćanskim vrednotama i onima koji ih žive. Obnova je okrunjena misnim slavljem, a o sudionicima su se čitavoga dana brinule članice Molitvene zajednice Krvi Kristove i Karitasa, pripremivši im ručak, te slatku okrjepu u stankama.

U župi u Ivancu već tradicionalno se uvečer uoči prve nedjelje došašća blagoslivljaju vijenci i svečano pali prva svijeća na zajedničkom, župnom vijencu pred oltarom. Župljani, osobito mlade obitelji s djecom ispunili su župnu crkvu, a svoje vijence poslagali su oko oltara. U prigodnoj homiliji kapelan vlč. Petar Mlakar protumačio je simboliku vijenca, ali i naglasio važnost zajedničke molitve obitelji okupljene oko vijenca s gorućim svijećama, koji predstavlja Kristovu blizinu što je svjetlost svijeća jača. Nakon toga blagoslovio je sve donesene vijence te upalio prvu svijeću na velikom župnom vijencu. Zornice u ivanečkoj župi slave se svakoga dana, pa i nedjeljom, i iznimno su dobro pohađane od svih uzrasta vjernika, koji nakon euharistije odlaze na posao ili u školu radnim danom, subotom je druženje u vjeronaučnoj dvorani uz čaj, kuhano vino i kolače, dok se nedjeljom polako uvodi običaj zajedničkog doručka više obitelji zajedno.