Proslavu blagdana svetog Nikole u Koprivnici i Varaždinu predvodi biskup Mrzljak

KOPRIVNICA / VARAŽDIN, 6. 12. 2018.
Varaždinski biskup Josip Mrzljak predvodit će svačana misna slavlja u Koprivnici i Varaždinu na blagdan svetog Nikole u četvrtak 6. prosinca.

Povodom proslave župnog blagdana i nebeskog zaštitnika sv. Nikole biskupa, varaždinski će biskup ujutro u 11 sati predvoditi euharistiju u župnoj crkvi sv. Nikole u Koprivnici, a uvečer u 18 sati i u župnoj crkvi sv. Nikole u Varaždinu.

Proslavi župnog blagdana u Koprivnici prethodit će trodnevna duhovna priprava u sklopu koje će svakoga dana od 18 sati misna slavlja predvoditi svećenici iz dekanata, dok se župljani u Varaždinu pripremaju devetnicom u sklopu koje se svakoga dana prije večernje svete mise koja počinje u 18 sati mole litanije i molitve svetom Nikoli biskupu.