Dvostruki jubilej u jednome slavlju – zlatna misa i 60. obljetnica braka
23.7.2018. | Biskupija
Dvostruki jubilej u jednome slavlju – zlatna misa i 60. obljetnica braka
MAČKOVEC, 22. 7. 2018. Propovijedao je domaći sin vlč. dr. Hrvoje Damiš, koji je istakao kako je svećeništvo dar kojim Bog zaodijeva čovjeka i daje mu milost da privodi ljude k vrelu spasenja – Isusu Kristu.
Biskup Josip Mrzljak predvodio središnje slavlje Gospe Karmelske kod varaždinskih franjevaca
22.7.2018. | Biskupija
VARAŽDIN, 22. 7. 2018. Važne su riječi koje Isus kaže učeniku: “Evo ti majke”. Te su riječi preko Ivana upućene svakome od nas, poručio je vjernicima biskup Mrzljak.

IN MEMORIAM - Nakon kratke i teške bolesti preminula Milka Metlikovec, dugogodišnja volonterka Caritasove ljekarne
18.7.2018. | Biskupija
VARAŽDIN - KLENOVNIK, 15. 7. 2018. Gospođa Milka je 20 godina na volonterskoj bazi vodila kompletnu brigu o Caritasovoj ljekarni u sklopu Franjevačkog samostana u Varaždinu.
Vlč. Dario Paviša nakon dvije godine diplomatske službe u Tajlandu: "Nemojmo se bojati prepustiti Bogu da nas vodi!"
17.7.2018. | Biskupija
VARAŽDINSKA BISKUPIJA – TAJLAND, 17. 7. 2018. „Odnosi katolika i budista u Tajlandu vrlo su dobri, što uvijek dolazi do izražaja kada slavimo Papin dan gdje su na slavlju zastupljeni budisti, ali i drugi predstavnici različitih vjeroispovijesti”, ističe vlč. Dario.
Svoj zlatni jubilej, 50 godina svećeništva, u Varaždinu je proslavio fra Trpimir Leko
17.7.2018. | Biskupija
VARAŽDIN, 16. 2018. Svoju zlatnu misu, odnosno 50 godina svećeništva, proslavio je, u ponedjeljak 16. srpnja u Varaždinu, fra Trpimir Leko. Uz fra Trpimira, na blagdan ...
Izjava Komisije "Iustitia et pax" Hrvatske biskupske konferencije o izazovima migrantske krize u europskom prostoru
17.7.2018. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 17. 7. 2018. "Stranac bijah i /ne/primiste me" (Mt 25, 34-43). Pred ovaj nas izbor u posljednje vrijeme sve češće stavlja papa Franjo ističući taj kristovski imperativ u ova nemirna i tjeskobna vremena.
U Pavlinskom samostanu u Lepoglavi svečano otvorena izložba "Trag dobrote: 20 godina Varaždinske biskupije"
13.7.2018. | Biskupija
LEPOGLAVA, 13. 7. 2018. "Biskup Marko je bio prvi i dao je temelje Varaždinskoj biskupiji, mi nastavljamo njegov posao, ponajprije gradeći živu Crkvu, a to smo svi mi", poručio je varaždinski biskup Josip Mrzljak.

Romska odgojna zajednica na Viru – među sudionicima bila i djeca iz Varaždinske biskupije
13.7.2018. | Biskupija
VIR, 4. - 10. 7. 2018. Cilj je Romske odgojne zajednice: interkulturalni odgoj i obrazovanje, uz uvažavanje kulturne posebnosti Roma u pastoralnom djelovanju, u funkciji očuvanja nacionalnog identiteta Roma u Hrvatskoj.

Biskup Mrzljak predvodio euharistiju na proslavi župnog blagdana u Margečanu
Biskup Mrzljak predvodio euharistiju na proslavi župnog blagdana u Margečanu
MARGEČAN, 13. 7. 2018. "Crkva neprestano raste jer je zalijeva krv novih mučenika, pa i u ovom našem vremenu. Upravo to mučeništvo daje snage Crkvi", poručio je tijekom homilije varaždinski biskup.
Čestitka predsjednika HBK nadbiskupa Puljića izborniku i nogometašima Hrvatske nogometne reprezentacije
13.7.2018. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 12. 7. 2018. "Čestitam od srca i želim da istim žarom, kompetentno i oduševljeno, ali i s osjećajem skromnosti i poniznosti (kako Vas potiče i ohrabruje Vaš izbornik) idete ususret konačnom finalu koji je kruna Vašega rada, vježbe i zajedništva."