Obilježavanje nedjelje Dobrog Pastira
28.4.2017. | Biskupija
Obilježavanje nedjelje Dobrog Pastira
VARAŽDIN/KOPRIVNICA 7. 5. 2017. - Ured za pastoral duhovnih zvanja i ministranata Varaždinske biskupije donosi prigodne materijale za obilježavanje nedjelje Dobrog Pastira...
„I evo, ja sam s vama u sve dane – do svršetka svijeta" (Mt 28, 20): obećanje koje daje nadu
27.4.2017. | Crkva u svijetu
VATIKAN, 26. 4. 2017. Neće biti dana našeg života u kojem će se Božje srce prestati brinuti za nas... Bog će sigurno providjeti za sve naše potrebe, neće nas nikada napustiti u vremenu kušnje i tame.
Mons. Alessandro D
27.4.2017. | Crkva u svijetu
Mons. Alessandro D'Ericco imenovan apostolskim nuncijem u Republici Malti
VATIKAN, 27. 4. 2017. Papa Franjo imenovao je mons. Alessandra D'Ericca, dosadašnjeg apostolskog nuncija u RH, novim nuncijem u Republici Malti

Humanitarna izložba u Ivancu za pomoć u školovanju djece u Bosni
27.4.2017. | Ostalo
Humanitarna izložba u Ivancu za pomoć u školovanju djece u Bosni
Izložba je prodajnog karaktera, a prikupljena sredstva namijenjena su za pomoć siromašnim obiteljima i djeci u školovanju u Bosni, zatim za održavanje 19. ljetne škole njemačkog jezika u Beču, za Katoličko sveučilište u Sarajevu, itd.
Sveta misa u vojnoj kapelici povodom blagdana svetog Jurja
24.4.2017. | Biskupija
Sveta misa u vojnoj kapelici povodom blagdana svetog Jurja
VARAŽDIN, 24. 4. 2017. "Potrebno je biti u blizini svetaca, kao što je sveti Juraj, uvijek noseći poruku i hrabro se boriti protiv zla i grijeha, najprije u samima sebi", naglasio je mons. Mrzljak
Biskup Mrzljak na spomendanu Zrinskih i Frankopana u Čakovcu
22.4.2017. | Biskupija
Biskup Mrzljak na spomendanu Zrinskih i Frankopana u Čakovcu
ČAKOVEC, 22. 4. 2017. Zrinski i Frankopan upravo su iz vjere živjeli. Iz vjere su ljubili i svoju obitelj, i svoj narod. Ali, isto tako, bili su svjesni da i onda kada gube ovozemaljski život, to nije tragedija, nego je to zapravo jedan prijelaz.
Emaus svećenika Gornjovaraždinskog dekanata Varaždinske biskupije
22.4.2017. | Biskupija
Emaus svećenika Gornjovaraždinskog dekanata Varaždinske biskupije
MARIBOR/CELJE, 20. 4. 2017. Sjetili se žrtava poubijanih u Mariboru i okolici i onih stradalih u rudniku Huda jama te bili gosti celjskog biskupa Stanislava Lipovšeka
Mons. Mrzljak posjetio Zatvor u Varaždinu i predvodio Službu riječi
21.4.2017. | Biskupija
Mons. Mrzljak posjetio Zatvor u Varaždinu i predvodio Službu riječi
VARAŽDIN, 21. 4. 2017. Mons. Mrzljak okupljene je pozdravio riječima „Mir vama“. - To je pozdrav Isusa uskrslog. Isus uvijek donosi svoj mir. Želimo zato jedni drugima približiti Isusa koji je naš mir – poručio je biskup.
Biskup Mrzljak na susretu volontera i suradnika migrantske krize: “Moramo živjeti ono što vjerujemo“
20.4.2017. | Crkva u Hrvatskoj
SLAVONSKI BROD, 19. 4. 2017. Godinu dana nakon zatvaranja tranzitnog kampa za migrante i izbjeglice u Slavonskom Brodu, Hrvatski Caritas organizirao je svečani susret s ciljem zahvale i odavanja priznanja svima koji su na neki način bili uključeni u pomaganje i volontiranje tih dana.
Uskrsli Krist, nada naša (usp. 1 Kor 15)
20.4.2017. | Crkva u svijetu
Uskrsli Krist, nada naša (usp. 1 Kor 15)
VATIKAN, 19. 4. 2017. To je činjenica: umro je, bio pokopan, uskrsnuo je i ukazao se. To jest, Isus je živ! To je srž kršćanske poruke.