Vijesti

Biskup Josip Mrzljak tradicionalno povodom Svjetskog dana bolesnika pohodio Specijalnu bolnicu za plućne bolesti u Klenovniku
17.2.2019. | Biskupija
KLENOVNIK, 17. 2. 2019. “Bogataš posjeduje materijalna dobra i misli da mu više ništa ne treba te ne razmišlja da su mu uz to potrebni Bog i neke druge vrijednosti”, poručio je varaždinski biskup.

Na blagdan svetog Valentina biskup Josip Mrzljak predslavio svetu misu u Župi svete Ane u Križevcima
14.2.2019. | Biskupija
KRIŽEVCI, 14. 2. 2019. “Pogledajmo vrijednosti koje je Bog zamislio, a za koje su mnogi svjedočili do kraja svog života bez da su pravili kompromise. Ne može čovjek živjeti na više kolosijeka, već mora imati vrijednosti za koje će živjeti”, kazao je biskup Mrzljak.
Priopćenje Komisije Hrvatske biskupske konferencije „Iustitia et pax“ o nasilju u društvu
14.2.2019. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 14. 2. 2019. Komisija „Iustitia et pax“: Oštro osuđujemo svaki oblik govora mržnje i nasilnog ponašanja
Otac sviju nas
13.2.2019. | Crkva u svijetu
Otac sviju nas
VATIKAN, 13. 2. 2019. Otac sve ljubi! Učimo od Boga koji je uvijek dobar sa svima, za razliku od nas koji uspijevamo biti dobri samo s nekima, s nekim tko mi se sviđa.
Na Svjetski dan bolesnika Specijalnu bolnicu u Varaždinskim Toplicama pohodio vrhbosanski kardinal Vinko Puljić
12.2.2019. | Biskupija
VARAŽDINSKE TOPLICE, 11. 2. 2019. “Prevažna je ta duhovna utjeha, da dođemo našoj Majci da svojom majčinskom ljubavlju poljubi naše boli”, kazao je u homiliji kardinal Puljić.
Gospa Lurdska proslavljena kod varaždinskih kapucina - središnje misno slavlje predslavio kard. Puljić
11.2.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 11. 2. 2019. "Obratite se, činite pokoru". To znači krenuti Božjim putem, utkati Božje zapovijedi u svagdanji život i zato je prevažno da ta Gospina poruka u Lurdu i zaživi.
Blagdan Gospe Lurdske svečano proslavljen u Župi Presvetog Trojstva u Nedelišću
11.2.2019. | Biskupija
Blagdan Gospe Lurdske svečano proslavljen u Župi Presvetog Trojstva u Nedelišću
NEDELIŠĆE, 11. 2. 2019. "Lourdes je mjesto obraćenja gdje mnogi prihvate svoju tjelesnu bolest i svoj križ. A kako se nosi križ, to nam najbolje pokazuje sama Marija koja je trpjela zajedno s Kristom", poručio je biskup Mrzljak.
Blaženi Alojzije Stepinac svečano proslavljen u Koprivnici misnim slavljem kojeg je predvodio biskup Josip Mrzljak
10.2.2019. | Biskupija
KOPRIVNICA, 10. 2. 2019. “Zar je život blaženog Alojzija Stepinca bio lagan? Danas ga častimo i slavimo, no to nipošto ne može olakšati njegove tadašnje muke, ali ni uvećati svetost koju on već posjeduje”, kazao je biskup.

Blagdan blaženog Alojzija Stepinca svečano proslavljen svećeničkim susretom i svetom misom u varaždinskoj katedrali
9.2.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 9. 2. 2019. Prigodni nagovor održao je preč. Dragutin Kučan koji je gotovo 14 godina bio župnik u Župi Presvetog Trojstva u Krašiću, rodnom mjestu našeg blaženog kardinala, dok je svetu misu predslavio biskup Josip Mrzljak.
U okviru europskog projekta "PLUS" Caritas Varaždinske biskupije održao edukaciju "Ovisnost - put prema nasilju i siromaštvu"
7.2.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 7. 2. 2019. Psihologinja Mirjana Vincek-Škvorc iz Zavoda za javno zdravstvo govorila je ponajviše o ovisnosti o drogama, dok je radni terapeut Vjeran Marić govorio o problemu alkohola, Interneta i kockanja.