Sveci – svjedoci i suputnici nade (usp. Heb 11, 40-12, 2a)
22.6.2017. | Crkva u svijetu
Sveci – svjedoci i suputnici nade (usp. Heb 11, 40-12, 2a)
VATIKAN, 21. 6. 2017. Neka nam Gospodin dadne nadu svetosti. Ne mislimo da je to teško, da je lakše biti zlotvor, no svet! Ne. Moguće je postati svet, jer nam Gospodin pomaže; On nam pomaže.
Caritasov dom Varaždinske biskupije u Ivancu proslavio 16. rođendan
21.6.2017. | Biskupija
Caritasov dom Varaždinske biskupije u Ivancu proslavio 16. rođendan
IVANEC, 21. 6. 2017. - Sveti pavao kaže: “Tko sije oskudno, oskudno će i žeti. Tko sije obilato, obilato će i žeti”. Što mi to sijemo? Mi sijemo dobra djela, dobrotu i ljubav. Ako to sijemo, onda će i naša žetva biti bogata - kazao je mons. Mrzljak.
Godišnja ultreja Kursilja Varaždinske biskupije – susret vjere, ljubavi i radosti
19.6.2017. | Biskupija
VARAŽDIN, 17. 6. 2017. Obitelj Hudoletnjak posvjedočila je kako je Isus onaj bez koga nas svijet ne može zadovoljiti, a s Njime - kada mu dademo prvo mjesto u životu - sve se mijenja.
Misa zahvalnica “Te Deum” za kraj školske i akademske godine
19.6.2017. | Biskupija
Misa zahvalnica “Te Deum” za kraj školske i akademske godine
VARAŽDIN, 18. 6. 2017. Svetoj misi zahvalnici “Te Deum” prisustvovao je velik broj vjernika; učenika, studenata i nastavnika, a u pozdravnom govoru varaždinski je biskup napomenuo kako je sveta misa uvijek zahvaljivanje Bogu, odnosno jedno veliko hvala Stvoritelju koji nam je dao život.
Radosno u Margečanu - biskup Mrzljak krstio čak devetero djece
17.6.2017. | Biskupija
Radosno u Margečanu - biskup Mrzljak krstio čak devetero djece
VARAŽDIN, LUDBREG, MARGEČAN, 17. 6. 2017. Varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak krstio je u subotu čak jedanaestero djece, od čega njih petero iz višečlanih obitelji.
 Naši ovogodišnji zlatomisnici
16.6.2017. | Biskupija
Naši ovogodišnji zlatomisnici
KUNOVEC, SV. PETAR OREHOVEC, MARTIJANEC Preč. Josip Grošić i preč. Ivica Košutić ovogodišnji su zlatomisnici Varaždinske biskupije, a Varaždinski biskup Josip Mrzljak tom je prigodom jubilarcima uputio posebne čestitke.
"Ljubljeni sinovi, sigurnost nade" (usp. Lk 15, 20-24a)
16.6.2017. | Crkva u svijetu
"Ljubljeni sinovi, sigurnost nade" (usp. Lk 15, 20-24a)
VATIKAN, 14. 6. 2017.Božji prvi korak prema nama je bezuvjetna ljubav koja čini prvi korak. Bog prvi voli. Bog nas ne voli, jer u nama postoji neki razlog koji pobuđuje ljubav. Bog nas voli, jer On sam je ljubav, a ljubav se po svojoj naravi teži širiti i darivati se.
Biskup Josip Mrzljak predvodio slavlje Tijelova: “Nahranimo se kruhom pravoga života”
15.6.2017. | Biskupija
VARAŽDIN, 15. 6. 2017. "Nismo ovdje na Zemlji samo da životarimo, nego i da se hranimo kruhom pravoga života koji nas ne održava samo na ovom zemaljskom životu, već i koji nas vodi u život vječni."
Na biciklijadi župe Draškovec pedale okretalo 80-ak vjernika
14.6.2017.
Na biciklijadi župe Draškovec pedale okretalo 80-ak vjernika
DRAŠKOVEC, 11. 6.2017. U Ludbreškim vinogradima svi biciklisti su posjetili kip sv. Vinka visok 7,40 metara te su vidikovca mogli uživati u prekrasnom pogledu na ludbrešku Podravinu i Međimurje.
Sisački biskup Vlado Košić predvodio procesiju i misu na slavlju svetog Antuna Padovanskog u Čakovcu
13.6.2017. | Biskupija
ČAKOVEC, 13. 6. 2017. Podsjetio je biskup Košić kako su oba sveca po kojima nose imena čakovečke župe zaštitnici djece, sveti Nikola i sveti Antun. Stoga ga je obradovao i velik broj djece u crkvi.