Papina kateheza srijedom: »Abbà, Oče!«
17.1.2019. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: »Abbà, Oče!«
VATIKAN, 16. 1. 2019. Reći „Abbà“ je nešto mnogo intimnije i dirljivije nego jednostavno nazivati Boga „Ocem“...pozvani smo imati odnos s Bogom nalik odnosu djeteta sa svojim ocem, koji kaže „tata“ i „tatica“.
Susret episkopa Srpske pravoslavne Crkve u Hrvatskoj i predstavnika Hrvatske biskupske konferencije
17.1.2019. | Crkva u Hrvatskoj
POŽEGA, 17. 1. 2019. Pred početak Svjetske molitvene osmine za jedinstvo kršćana biskupi i episkopi su obrazložili važnost njihovih susretanja u službi promicanja otvorenosti, povjerenja, dobrohotnosti, razumijevanja, uklanjanja predrasuda.
Vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić gost tribine u Varaždinskim Toplicama
17.1.2019. | Biskupija
VARAŽDINSKE TOPLICE, 16. 1. 2019. Kardinal Puljić izrazio je zahvalnost svima onima koji su istinski razumjeli njihove rane pa su pomogli, u prvom redu, liječiti fizičke rane.
Ansambl "Pučki pivači KBF-a" gostovao u varaždinskoj katedrali
16.1.2019. | Biskupija
Ansambl "Pučki pivači KBF-a" gostovao u varaždinskoj katedrali
VARAŽDIN, 13. 1. 2019. Ansambl se predstavio koncertom pod nazivom „Pismu novu sad pivajmo“ izvodeći izbor tradicionalnih hrvatskih pučkih božićnih, adventskih i marijanskih napjeva. Koncert je bio podijeljen u tri bloka. Prvi blok predstavio je adventski repertoar; zanimljivost su predstavljala tri napjeva s otoka Lastova, ispjevana u stilu tzv. „dubrovačkog korala“.
Biskup Mrzljak u Zadru: Posao je Crkve biti u javnosti po svom kršćanskom životu
16.1.2019. | Crkva u Hrvatskoj
ZADAR, 15. 1. 2019. Varaždisnki biskup predslavio je središnje misno slavlje u Zadarskoj katedrali povodom proslave sv. Stošije - zaštitnice Zadarske nadbiskupije.
OBJAVLJEN RASPORED PODJELE SAKRAMENTA SVETE POTVRDE U 2019. GODINI
16.1.2019. | Biskupija
OBJAVLJEN RASPORED PODJELE SAKRAMENTA SVETE POTVRDE U 2019. GODINI
VARAŽDIN, 16. 1. 2019.
Biskupijski ordinarijat objavio je raspored podjele sakramenta Svete potvrde za 2019. godinu. U dokumentu na poveznici možete pronaći raspored podjele za župe Varaždinske biskupije s datumom i vremenom podjele te djeliteljem.

Varaždinskom biskupu i predsjedniku Hrvatskog Caritasa mons. Mrzljaku dodijeljeno Priznanje sv. Stošije.
15.1.2019. | Crkva u Hrvatskoj
ZADAR, 14. 1. 2019. Primajući Priznanje, mons. Mrzljak rekao je da je to pohvala i nagrada za sve djelatnike i požrtvovnost djelatnika Caritasa tijekom svih godina njegovog postojanja i njihovog ustrajnog rada i u teškim okolnostima.
50. obljetnica slavljenja mise na hrvatskom jeziku u Ljubljani
15.1.2019. | Crkva u svijetu
50. obljetnica slavljenja mise na hrvatskom jeziku u Ljubljani
LJUBLJANA, 13. 1. 2019. Svečano misno slavlje u franjevačkoj crkvi Marijina Navještenja predvodio je varaždinski biskup Josip Mrzljak
Koprivničanci proslavili 274. zavjetnu misu grada
14.1.2019. | Biskupija
Koprivničanci proslavili 274. zavjetnu misu grada
KOPRIVNICA, 13. 1. 2019. Koprivnica ima svoj zavjet već više od 200 godina, otkako je sagrađena kapela Presvetog otkupitelja. Biti zahvalan Bogu i vršiti zavjet u tom smislu, velika je stvar.
BOŽIĆNI HUMANITARNI KONCERT ZA MARKA SLAVIČEK
14.1.2019.
BOŽIĆNI HUMANITARNI KONCERT ZA MARKA SLAVIČEK
DRAŠKOVEC, 5. 1. 2019.
Sportska dvorana u Draškovcu, 05. siječnja 2019. bila je u popunjena ljudima dobre volje i velikog srca da pomognu kod potreba liječenja i nabavu pomagala za našeg Marka Slaviček.