23.6.2018. | Ostalo
IZJAVA KOMISIJE "IUSTITIA ET PAX" HBK: "SAVJEST - ČUVAR ČOVJEKOVA DOSTOJANSTVA I SLOBODE
ZAGREB, 18. 6. 2018. Savjest i sloboda idu zajedno, odnosno čovjekova sloboda temelji se na savjesti koju je potrebno trajno oblikovati u istini. To je potrebno zbog toga da bi se izbjegla pogrješna poimanja i primjena pojma savjesti u konkretnom životu.
Izjava Komisije "Iustitia et pax" HBK: "Savjest - čuvar čovjekova dostojanstva i slobode"
19.6.2018. | Crkva u Hrvatskoj
Osamdesetak kursiljista okupilo se na godišnjoj ultreji u Varaždinu
18.6.2018. | Biskupija
Osamdesetak kursiljista okupilo se na godišnjoj ultreji u Varaždinu
VARAŽDIN, 17. 6. 2018. Predstavljen je „mini“ tečaj kako ga vode mladi suradnici s kandidatima za primanje sakramenta svete potvrde, a iza svake svećeničke teme bilo je svjedočenje mladih laika – suradnika.
U katedrali slavljena sveta misa zahvalnica “Te Deum” povodom završetka školske i akademske godine
18.6.2018. | Biskupija
VARAŽDIN, 14. 6. 2018. Misa je ujedno bila i središnji događaj tzv. Ultreje, godišnjeg okupljanja i obnove članova Kursilja Varaždinske biskupije koja je pod motom “… da mognete radosno klicati” održana istoga dana.
25. sjednica Prezbiterskog vijeća Varaždinske biskupije
17.6.2018. | Biskupija
25. sjednica Prezbiterskog vijeća Varaždinske biskupije
VARAŽDIN, 14. 6. 2018. Predstavljeno je Metropolijsko hodoščašće svećenika u Krašić, Biskupijsko hodočašće u zagrebačku katedralu te postupak osnivanja dječjeg vrtića u Belici.
.

Biskup Mrzljak zaredio četvoricu novih svećenika: “Poslani ste činiti boljim svijet u kojem živimo”
16.6.2018. | Biskupija
VARAŽDIN, 16. 6. 2018. Za prezbitere su zaređeni Marko Domiter iz Župe Trnovec, Mišel Kovačević iz Župe Miholjanec, Karlo Kruljac iz Župe sv. Josipa - Banfica te Nikica Posavi iz Župe Ivanec.

Svečanim misnim slavljem u Vidovcu proslavljen župni blagdan
15.6.2018. | Biskupija
Svečanim misnim slavljem u Vidovcu proslavljen župni blagdan
VIDOVEC, 15. 6. 2018. Prigodom proslave blagdana svetog Vida euharistiju je predvodio varaždinski biskup Josip Mrzljak.
Želja za punim životom
13.6.2018. | Crkva u svijetu
Želja za punim životom
VATIKAN, 13. 6. 2018. Isus ne nudi surogate, već pravi život, pravu ljubav, pravo bogatstvo! Kako će nas mladi slijediti u vjeri ako ne vide da mi biramo original, ako vide da smo naviknuti na neadekvatne mjere? Ružno je vidjeti polovične kršćane, kršćane „patuljke"; odrastu do određenog uzrasta i dalje ne; kršćane malena, zatvorena srca.
Caritasov dom za starije i nemoćne u Ivancu proslavio 17. obljetnicu svoga postojanja
12.6.2018. | Biskupija
IVANEC, 12. 6. 2018. Euharistijsko slavlje predvodio je biskup Mrzljak, poručivši da je Isusa potrebno slijediti u ljubavi prema nama ljudima: trebamo i mi ljubiti jedni druge, imati srca jedni za druge kao što Bog ima srce za nas svakoga čovjeka, ljubiti posebno one koji su u potrebi i potrebni naše pomoći.
Humanitarna predstava mladih župe Sračinec
12.6.2018.
Humanitarna predstava mladih župe Sračinec
SRAČINEC, 10. 6. 2018. Mladi glumci postavili su pitanje zbog čega današnji svijet biva zaražen duhovnom gluhosljepoćom, poručujući neka u životu više primjećujemo ono dobro te da živimo život ljubavi prema bližnjemu.