U Svetom Martinu na Muri održan susret mladih Štrigovskog dekanata
25.3.2019.
U Svetom Martinu na Muri održan susret mladih Štrigovskog dekanata
ŠTRIGOVA, 23. 3. 2019. Mlade je potaknuto na skorašnji planinarski križni put mladih Varaždinske biskupije, a Ivona Kovačić imala je izlaganje na temu korizme.

Snimatelji i fotografi sudjelovali na stručnom usavršavanju u varaždinskoj katedrali
23.3.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 23. 3. 2019. Dr. sc. Mario Kopjar, predstojnik Ureda za liturgijski pastoral i sakralnu arhitekturu, govorio je na temu “Liturgijska slavlja (obredi) sakramenata: krštenja, pričesti, potvrde, vjenčanja”.
Korizmeni susreti svećenika Varaždinske biskupije održani po arhiđakonatima
22.3.2019. | Biskupija
Korizmeni susreti svećenika Varaždinske biskupije održani po arhiđakonatima
ĐURĐEVAC / TRNOVEC / BELICA, 14., 20. i 21. 3. 2019. "Hodajući za Isusom u današnjem vremenu, ljudski gledano, čini nam se da gubimo. Svijet govori o natjecanju za prvim mjestima, a Isus poučava kako trebamo služiti", poručio je biskup.
Na svetkovinu Blagovijesti započinje devetnica „Hrvatska moli za život“
22.3.2019. | Crkva u Hrvatskoj
Na svetkovinu Blagovijesti započinje devetnica „Hrvatska moli za život“
HRVATSKA, 22. 3. 2019. Ova velika devetnica za život u svim će se hrvatskim nad/biskupijama moliti svakog 25. u mjesecu, završno sa svetkovinom Božića.
Papina kateheza srijedom: Budi volja tvoja
21.3.2019. | Crkva u svijetu
Papina kateheza srijedom: Budi volja tvoja
VATIKAN, 20. 3. 2019. Ovo je, bez trunke sumnje, Božja volja: spasenje čovjeka, ljudi, svakoga od nas. Bog svojom ljubavlju kuca na vrata naših srdaca. Zašto? ... da nas uzme za ruku i vodi k spasenju.
Trajni đakoni Zagrebačke metropolije sudjelovali u korizmenoj duhovnoj obnovi
20.3.2019. | Biskupija
Trajni đakoni Zagrebačke metropolije sudjelovali u korizmenoj duhovnoj obnovi
KOPRIVNICA, 19. 3. 2019. Duhovnu obnovu vodio je kancelar Varaždinske biskupije, preč. mr. Ivan Rak, i to na temu „Duhovnost u službi đakonskog služenja“.

Misno slavlje uz župni blagdan na Banfici tradicionalno predvodio biskup Josip Mrzljak
19.3.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 19. 3. 2019. “Potrebno je uvijek vidjeti Josipovu svetost u njegovoj skrovitosti i u obiteljskoj atmosferi izvršavati Božju volju, pa i onda kada ne ide sve onako kako bismo mi htjeli”, poručio je u homiliji biskup Josip.

Počele prijave za 14. Festival "Dobroga Pastira" – zborovi i solisti prijavite se do 28. travnja!
19.3.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 19. 3. 2019. Izvođači trebaju izabrati jednu pjesmu, a preporuka je da ona bude autorska. Uz životopis i broj izvođača te popis instrumenata prijave se vrše na: sinisa.dudasek@inet.hr

Otac Milan Stipić imenovan apostolskim upraviteljem Križevačke eparhije
18.3.2019. | Crkva u Hrvatskoj
Otac Milan Stipić imenovan apostolskim upraviteljem Križevačke eparhije
ZAGREB, 18. 3. 2019. Papa Franjo je prihvatio odreknuće mons. Nikole Kekića, a na njegovo je mjesto imenovao Oca Milana Stipića koji je 2007. dobio naslov protojereja i preuzeo pastoralnu skrb za grkokatolike u Dalmaciji.

Misnim slavljem u Kozarevcu obilježen početak pučkih misija i 200 godina postojanja Župe
17.3.2019. | Biskupija
KOZAREVAC, 17. 3. 2019. “Put je često težak i trnovit, ali to nošenje križa ima svoj cilj i smisao. To je naš život i naša vjera”, poručio je biskup Josip Mrzljak u homiliji.