Oproštaj od mons. Ivana Godine, generalnog vikara Varaždinske biskupije
24.3.2017. | Biskupija
Oproštaj od mons. Ivana Godine, generalnog vikara Varaždinske biskupije
VARAŽDIN, 23. 3. 2017.
Oproštaj od mons. Ivana Godine, generalnog vikara Varaždinske biskupije, predsjednika Biskupijskog Caritasa i kanonika prepošta varaždinskog Stolnog kaptola, koji je preminuo nakon kratke i teške bolesti u 66. godini života i 39. godini svećeništva, priređen je u četvrtak 23. ožujka u Varaždinu.
"Nada utemeljena na Riječi" (usp. Rim 15, 1-2.4-5)
23.3.2017. | Crkva u svijetu
"Nada utemeljena na Riječi" (usp. Rim 15, 1-2.4-5)
VATIKAN, 22. 3. 2017. - Božja riječ nam otkriva da je Gospodin uistinu "Bog postojanosti i utjehe" (r. 5), koji uvijek ostaje vjeran svojoj ljubavi prema nama, to jest on je postojan u ljubavi prema nama, ne umara se ljubiti nas! Postojan je: uvijek nas ljubi! On se također brine za nas, prekrivajući naše rane milovanjem svoje dobrote i milosrđa, to jest tješi nas. Ne umara se ni tješiti nas.
Prof. dr. sc. Stanko Uršić: „Gospodarenje otpadom je imperativ vjere!“
23.3.2017. | Biskupija
Prof. dr. sc. Stanko Uršić: „Gospodarenje otpadom je imperativ vjere!“
VARAŽDIN, 22. 3. 2017. - Na trećoj korizmenoj tribini varaždinskih Kapucina gostovao je prof. dr. sc. Stanko Uršić. Govorio je o tome kako provesti u praksu encikliku pape Franje o ekologiji “Laudato si“.
22.3.2017. | Ostalo
Raspored podjele sakramenta sv. potvrde u 2017.
Objavljujemo raspored slavlja podjele sakramenta svete potvrde u župama Varaždinske biskupije koja će se održati od 22. travnja do 24. lipnja ove godine.
Kršteno 7. dijete u obitelji iz Kelemena
22.3.2017. | Biskupija
Kršteno 7. dijete u obitelji iz Kelemena
JALŽABET, 18. 3. 2017.
Mons. Antun Perčić, kancelar Varaždinske biskupije, izaslanik varaždinskog biskupa Josipa Mrzljaka, krstio je u subotu 18. ožujka Zrinku Sekačić iz Kelemena, sedmo dijete u obitelji Josipa i Martine, rođ. Koprek, u župnoj crkvi u Jalžabetu.
Susret bogoslova s mladima župe Sračinec
Susret bogoslova s mladima župe Sračinec
SRAČINEC, 18. 3. 2017.
U subotu 18. ožujka u župi sv. Mihaela ark. u Sračincu upriličen je susret bogoslova iz Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa iz Zagreba i mladih župe Sračinec koje su sačinjavali vjeroučenici svih 7. i 8. razreda osnovne škole, mladi iz župe i ministranti župe.
U tijeku pripreme za postavljanje stope sv. Martina u Donjoj Voći
20.3.2017.
U tijeku pripreme za postavljanje stope sv. Martina u Donjoj Voći
DONJA VOĆA, 18. 3. 2017.
Župa sv. Martina Donja Voća i župnik vlč. Marko Zadravec u suradnji s Općinom Donja Voća, Osnovnom školom A. K. Miošića Donja Voća i Kulturnim centrom sv. Martin Hrvatska započeli su pripreme za postavljanje STOPE SV. MARTINA u Donjoj Voći u 2017. godini.
Preminuo mons. Ivan Godina, generalni vikar Varaždinske biskupije
Preminuo mons. Ivan Godina, generalni vikar Varaždinske biskupije
VARAŽDIN, 20. 3. 2017.
Mons. Ivan Godina, generalni vikar Varaždinske biskupije, predsjednik Biskupijskog Caritasa i kanonik prepošt Stolnog kaptola varaždinske katedrale, preminuo je nakon kratke i teške bolesti u nedjelju 19. ožujka u bolnici Dubrava u Zagrebu, u 66. godini života i 39. godini svećeništva.
Biskup Jezerinac predvodio proslavu Josipova na Banfici u Varaždinu
Biskup Jezerinac predvodio proslavu Josipova na Banfici u Varaždinu
VARAŽDIN, 19. 3. 2017.
Župa sv. Josipa u Varaždinu na Banfici proslavila je svog nebeskog zaštitnika u nedjelju 19. ožujka. Središnje misno slavlje u župnoj crkvi sv. Josipa predvodio je mons. Juraj Jezerinac, vojni biskup u miru.
Duhovna obnova za djelatnike Županijske bolnice u Čakovcu
18.3.2017. | Biskupija
Duhovna obnova za djelatnike Županijske bolnice u Čakovcu
ČAKOVEC, 9. 3. 2017.
​Dušobrižništvo koje u Županijskoj bolnici u Čakovcu vodi vlč. Stjepan Markušić priredilo je u četvrtak 9. ožujka u bolničkoj kapeli za sve djelatnike bolnice duhovnu obnovu, koja je bila posvećena prispodobi o dobrom Samarijancu.