UŽIVO - MISA IZ KATEDRALE UZNESENJA BLAŽENE DJEVICE MARIJE NA NEBO
31.1.2021. | Biskupija
UŽIVO - MISA IZ KATEDRALE UZNESENJA BLAŽENE DJEVICE MARIJE NA NEBO
VARAŽDIN, 31. 1. 2021. Izravan prijenos misnog slavlja započet će u 9 sati na četvrtu nedjelju kroz godinu.
Papa Franjo donirao Hrvatskom Caritasu 100 tisuća eura za potresom pogođeno područje
26.1.2021. | Crkva u svijetu
VATIKAN / ZAGREB, 11. 1. 2021. “Hrvatski Caritas zahvaljuje Svetom Ocu Franji na iskazanoj molitvenoj blizini i materijalnoj pomoći”, kazao je predsjednik Hrvatskog Caritas mons. Bože Radoš.
UŽIVO - MISA IZ VARAŽDINSKE KATEDRALE
24.1.2021. | Biskupija
UŽIVO - MISA IZ VARAŽDINSKE KATEDRALE
VARAŽDIN, 24. 1. 2021. Izravan prijenos misnog slavlja započet će u 9 sati na treću nedjelju kroz godinu.
Hrvatski Caritas naručuje novih sto stambenih modula
23.1.2021. | Crkva u Hrvatskoj
Hrvatski Caritas naručuje novih sto stambenih modula

ZAGREB, 23.1.2021. Hrvatski Caritas će narednih dana naručiti dodatnih sto stambenih modula za stanovništvo pogođeno razornim potresom na Banovini. Riječ je o ukupno dvjesto stambenih jedinica kojima će Hrvatski Caritas pružiti konkretnu pomoć stanovništvu.

Poruka kardinala Joãoa Braza de
21.1.2021. | Crkva u svijetu
Poruka kardinala Joãoa Braza de 'Aviza uz 25. Svjetski dan posvećenog života
VATIKAN, 18. 1. 2021. Budite Samarijanci ovih dana, nadilazeći napast zatvaranja u sebe i plača nad samima sobom, ili zatvaranja očiju pred bolom, patnjom i siromaštvom tolikih muškaraca i žena diljem svijeta.
Kršćani moraju nastaviti hod prema punom i vidljivom jedinstvu
21.1.2021. | Crkva u svijetu
Kršćani moraju nastaviti hod prema punom i vidljivom jedinstvu
VATIKAN, 20. 1. 2021. Svijet neće povjerovati zato što ćemo ga uvjeriti dobrim argumentima, nego ako budemo svjedočili ljubav koja nas ujedinjuje i po kojoj postajemo ljudi bliski svima.
Biskup Radoš i preč. Kopjar izabrani na nove dužnosti pri tijelima Hrvatske biskupske konferencije
20.1.2021. | Biskupija
ZAGREB, 18. - 19. 1. 2021. Predsjednik novog Odbora za migrante bit će varaždinski biskup Bože Radoš, a za pročelnika Hrvatskog instituta za liturgijski pastoral izabran je preč. Mario Kopjar.
Priopćenje sa 61. zasjedanja Sabora Hrvatske biskupske konferencije
20.1.2021. | Crkva u Hrvatskoj
Priopćenje sa 61. zasjedanja Sabora Hrvatske biskupske konferencije
ZAGREB, 18. - 19. 1. 2021. Biskupi su odlučili da će nakon već realizirane donacije od 7 milijuna kuna za neposrednu pomoć stradalima izdvojiti još 10 milijuna kuna za pomoć stradalim župama Zagrebačke nadbiskupije i Sisačke biskupije.

"Vjernici pred izazovom pandemije i potresa": poruka hrvatskih biskupa sa 61. plenarnog zasjedanja HBK
19.1.2021. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 18. - 19. 1. 2021. Spremnost na pomaganje i mnogobrojna djela ljubavi svjedoče ono što jesmo i što bismo uvijek trebali biti: svjedoci nove nade, novoga života, svjedoci uskrsnuća.
Počelo plenarno zasjedanje Sabora Hrvatske biskupske konferencije
18.1.2021. | Crkva u Hrvatskoj
Počelo plenarno zasjedanje Sabora Hrvatske biskupske konferencije
ZAGREB, 18. 1. 2021. Točke zasjedanja su, između ostaloga, izbor potpredsjednika HBK i članova Stalnog vijeća, a razgovarat će se i o izvješću o djelovanju i potrebama Hrvatskoga Caritasa, osobito u posljednje vrijeme.