Varaždinski biskup Josip Mrzljak primio Dinu Posavca
24.4.2018. | Biskupija
Varaždinski biskup Josip Mrzljak primio Dinu Posavca
VARAŽDIN, 24. 4. 2018. Varaždinski biskup Josip Mrzljak primio je u Biskupskom ordinarijatu u Varaždinu Dinu Posavca, autora priručnika „Učim prometna pravila i pravilno se ponašati u prometu“
19. biciklijada Župe svetog Roka iz Draškovca
24.4.2018.
19. biciklijada Župe svetog Roka iz Draškovca
DRAŠKOVEC, 22. 4. 2018. Biciklisti su krenuli kroz prekrasan krajolik uz rijeku Muru preko izletišta Zelengaj uz tradicionalno zaustavljanje na imanju Šavora, kroz Goričan i Donji Kraljevec svojim kućama.
Mons. Josip Mrzljak predvodio misno slavlje na Jurjevo uz župni blagdan u Maruševcu
23.4.2018. | Biskupija
MARUŠEVEC, 23. 4. 2018. “U prenesenom značenju takva slika je jaka poruka - Juraj se boreći sa zmajem bori protiv zla, grijeha i onoga što čovjeka zavodi na krivi put”, poručio je biskup Mrzljak.

Pjesma i molitva za duhovna zvanja odzvanjali Đurđevcem na 13. Festivalu Dobroga Pastira
23.4.2018. | Biskupija
ĐURĐEVAC, 22. 4. 2018. “Vjerujem da su duhovna zvanja plod ovakvih susreta i molitve koji se događaju na nedjelju Dobroga Pastira. Molimo za one koji su potrebni Crkvi i našem narodu”, poručio je biskup Mrzljak.
Varaždinski biskup krstio Martu Pintarić u Svetom Iliji
21.4.2018. | Biskupija
Varaždinski biskup krstio Martu Pintarić u Svetom Iliji
SVETI ILIJA, 21.4.2018 U župnoj crkvi Sv. Ilije proroka u Svetom Iliji, varaždinski biskup podijelio je sakrament krštenja Marti Pintarić, osmom djetetu u obitelji Predraga i Marinke r. Margeta.
Polaznici Centra “Tomislav Špoljar” po rukama biskupa Mrzljaka primili sakramente krštenja, prve pričesti i svete potvrde
20.4.2018. | Biskupija
VARAŽDIN, 20. 4. 2018. “Vjerom prihvaćamo da nam je Isus ostavio samoga sebe u euharistiji. To je hrana za život duše koju Isus daje ljudima”, poručio je biskup Mrzljak.

Krštenje - znamen kršćanske vjere
19.4.2018. | Crkva u svijetu
Krštenje - znamen kršćanske vjere
VATIKAN, 18. 4. 2018. Vjeru se ne može kupiti, ali se može za nju moliti i primiti je na dar. „Gospodine, podari mi dar vjere", to je lijepa molitva! „Da imam vjeru", to je lijepa molitva. Moliti za taj dar, ali je se ne može kupiti, već je se traži.
U Varaždinu održana promocija filma “Lica puna nade” vlč. Krunoslava Novaka
19.4.2018. | Biskupija
U Varaždinu održana promocija filma “Lica puna nade” vlč. Krunoslava Novaka
VARAŽDIN, 18. 4. 2018. “Promatrajući njihov život uočio sam lica nade, radosti i pogleda prema sutra. Želim da nakon ovog filma i na naša lica osvane jedan trag više”, poručio je vlč. Novak.

Priopćenje s 38. sjednice biskupa Zagrebačke crkve pokrajine
18.4.2018. | Crkva u Hrvatskoj
Priopćenje s 38. sjednice biskupa Zagrebačke crkve pokrajine
SISAK, 17. 4. 2018. Kip bl. Alojzija Stepinca ispred sisačke katedrale, rad akademskog kipara Tomislava Kršnjavog, bit će blagoslovljen 8. svibnja, na 120. obljetnicu njegova rođenja i 20. obljetnicu beatifikacije.
Susret biskupa Mrzljaka s najboljim učenicima Vjeronaučne olimpijade
16.4.2018. | Biskupija
Susret biskupa Mrzljaka s najboljim učenicima Vjeronaučne olimpijade
VARAŽDIN, 16. 4. 2018. Najbolje rezultate ostvarili su učenici iz OŠ Trnovec te srednjioškolci iz Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole, koji će predstavljati našu biskupiju na državnoj razini u Poreču.