Sveta misu uz završetak „Tjedna solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH“

GROMILJAK (BiH), 24. 3. 2019.
Po trinaesti put zaredom, odlukom hrvatskih biskupa, Hrvatski će Caritas od 18. do 24. ožujka 2019. godine na poseban način obilježiti„Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini“. Moto ovogodišnje akcije je misao svetoga Pavla iz 2. poslanice Korinćanima: „Budite složni i živite u miru“ (2 Kor 13, 11).

Tim će povodom središnje misno slavlje uz završetak „Tjedna solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni Hercegovini“ biti slavljeno u nedjelju 24. ožujka u Župi Gromiljak (općina Kiseljak), uz izravni prijenos na 1. programu HTV-a. Euharistiju će predvoditi kardinal Vinko Puljić, vrhbosanski nadbiskup, dok će propovijedati mons. Josip Mrzljak, varaždinski biskup, ujedno predsjednik Hrvatskog Caritasa.