Tradicionalni „susret na vrtu“ u Čakovcu okupio tridesetak međimurskih obitelji
24.6.2019. | Biskupija
Tradicionalni „susret na vrtu“ u Čakovcu okupio tridesetak međimurskih obitelji
ČAKOVEC, 20. 6. 2019. Okupljenim obiteljima po treći se puta pridružio njihov omiljeni gost, varaždinski biskup Josip Mrzljak sa svojim tajnikom vlč. Markom Domiterom i time još jednom svojim dolaskom, blagoslovom i darovanim sladoledom iskazao svoju podršku obiteljima i najmlađima.
Biskup Mrzljak krstio sedmo dijete u obitelji Kovačević
22.6.2019. | Biskupija
Biskup Mrzljak krstio sedmo dijete u obitelji Kovačević
KOPRIVNICA, 13. 6. 2019. Biskup je ohrabrio roditelje da i dalje žive svoju vjeru te ju nastoje prenijeti svojoj djeci i naglasio kako je potrebno podržavati obitelji s mnogobrojnom djecom kao i pomagati im u rastu i odgoju djece.
Biskup Mrzljak predvodio tijelovsku procesiju: “Gospodin i danas želi biti hrana mnoštvu”
20.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 20. 6. 2019. “Božje Kraljevstvo nema granica, već njegovo širenje ovisi o tome koliko će u nama samima biti dobrote, ljubavi, poštovanja i istine”, kazao je u homiliji biskup Mrzljak.
Čazmansko-varaždinski zborni kaptol obilježio svetkovinu Duha Svetoga
18.6.2019. | Biskupija
Čazmansko-varaždinski zborni kaptol obilježio svetkovinu Duha Svetoga
VARAŽDIN / ČAZMA, 17. 6. 2019. Kanonici su hodočastili u Čazmu, gdje je davne 1232. godine zagrebački biskup Stjepan II., osnovao Zborni kaptol Duha Svetoga.
Hodočašće ministranata Porečke i  Pulske biskupije u Ludbreg i Varaždin
18.6.2019. | Biskupija
Hodočašće ministranata Porečke i Pulske biskupije u Ludbreg i Varaždin
LUDBREG / VARAŽDIN, 17. 6. 2019. Nakon crkve sv. Nikole, posjetili su crkvu Rođenja Isusova, gdje im je o crkvi, samostanu, redovništvu i o svome osobnom pozivu progovorila s. Damjana Mihaela Barbarić.
Misom zahvalnicom "Te Deum" za školsku i akademsku godinu završena nacionalna završnica Katoličke malonogometne lige
16.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 16. 6. 2019. Treću godinu zaredom najbolja momčad Katoličke malonogometne lige u Hrvata bila je ekipa iz Župe Svetog Ilije iz Stolca iz Trebinjsko-mrkanske biskupije u BiH.
Biskup Mrzljak zaredio petoricu novih svećenika: "Budite Isusovo djelovanje u svijetu"
15.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 15. 6. 2019. Za prezbitere su zaređeni Mladen Cikač iz Macinca, Andrija Kopjar iz Remetinca, Dario Levanić iz Sračinca, Mislav Mikac iz Jalžabeta i Rafael Mikec iz Štrigove.
Svećenici mariborske nadbiskupije u posjetu Varaždinskoj biskupiji
12.6.2019. | Biskupija
Svećenici mariborske nadbiskupije u posjetu Varaždinskoj biskupiji
VARAŽDIN, 12. 6. 2019. Ovo je dan kada mi svećenici  mariborske nadbiskupije zahvaljujemo Bogu za naše posvećenje, kada želimo taj dar ojačati, radovati mu se i za njega zahvaliti Bogu – rekao je nadbiskup Cvikl.
Susret ministranata povodom svetkovine Duhova u župi Sračinec
10.6.2019. | Biskupija
Susret ministranata povodom svetkovine Duhova u župi Sračinec
SRAČINEC, 8. 6. 2019. Susret je bio poticaj okupljenima da žive po nadahnuću Duha Svetoga tj. da čine svagdanja mala djela ljubavi i da se u takvom životu uvijek drže uz Boga.
Proslava svetkovine Duhova i podjela sakramenta svete potvrde u varaždinskoj katedrali
9.6.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 9. 6. 2019. Svetkovina Duhova svečano je proslavljena 9. lipnja u varaždinskoj katedrali gdje je mons. Josip Mrzljak tokom svečanog euharistijskog slavlja podijelio sakrament svete potvrde vjeroučenicima varaždinske Župe sv. Josipa.