Vijesti

Predstavljena zavičajna monografija „Bednja – mjesto i župa Uznesenja Blažene Djevice Marije“
11.8.2020. | Biskupija
BEDNJA, 9. 8. 2020. Predstavljanju zbornika prethodila je sveta misa koju je predslavio varaždinski biskup Bože Radoš u zajedništvu s domaćim sinovima Župe Bednja i drugim svećenicima.
Župa Križovljan proslavila blagdan svetog Lovre
10.8.2020. | Biskupija
Župa Križovljan proslavila blagdan svetog Lovre
LOVREČAN, 9. 8. 2020. Svetu misu je pred kapelom sv. Lovre predslavio vlč. Tomislav Antun Vojvodić te tom prigodom izrekao prigodnu homiliju o mučeništvu sv. Lovre.
Mons. Vjekoslav Huzjak na proslavi Gospe od Anđela – Porcijunkule u Čakovcu
2.8.2020. | Biskupija
Mons. Vjekoslav Huzjak na proslavi Gospe od Anđela – Porcijunkule u Čakovcu
ČAKOVEC, 2. 8. 2020. „Kao što nas bolest corone zatvara, tako nas Bog u isto vrijeme zove da se otvorimo milosti jer milost Božja nije opasna. Ona je zarazna, ali nije opasna. Ona je zapravo sigurnost života. I zato po nama i po našim životima, milost Božja i milosrđe i oprost trebaju ući u svijet“ rekao je mons. Huzjak.
UŽIVO PRIJENOS SV. MISE - GOSPA OD ANĐELA IZ ŽUPE SV. NIKOLE BISKUPA U ČAKOVCU
31.7.2020. | Biskupija
UŽIVO PRIJENOS SV. MISE - GOSPA OD ANĐELA IZ ŽUPE SV. NIKOLE BISKUPA U ČAKOVCU
VARAŽDIN, 2. 8. 2020. Izravan prijenos svete mise iz Župe sv. Nikole biskupa Čakovec u nedjelju, 2. kolovoza u 10 sati, biti će putemYoutube kanala Varaždinske biskupije ...
Materijali za pobožnost prvih subota u mjesecu - kolovoz
27.7.2020. | Biskupija
Materijali za pobožnost prvih subota u mjesecu - kolovoz
VARAŽDIN, 27.7.2020. Ured za pastoral duhovnih zvanja i ministranata na čelu s predstojnikom vlč. Sinišom Dudašekom, pripremio je nove materijale za pobožnost prvih subota.

U Ludbregu održan duhovno-ljetni susret za osobe s invaliditetom
25.7.2020. | Biskupija
U Ludbregu održan duhovno-ljetni susret za osobe s invaliditetom
LUDBREG, 21. - 23. 7. 2020. Okupilo se dvadesetak sudionika: osoba s invaliditetom i volontera iz Međimurja, Varaždina, Koprivnice, a susret su vodili povjerenik vlč. Leonardo Šardi i profesorica defektolog, članica Povjerenstva Ivana Peček.
Imenovanja, premještaji i razrješenja u Varaždinskoj biskupiji
23.7.2020. | Biskupija
Imenovanja, premještaji i razrješenja u Varaždinskoj biskupiji
VARAŽDIN, 23. 7. 2020. Odlukom varaždinskog biskupa, mons. Bože Radoša, ususret novoj pastoralnoj godini, u Varaždinskoj biskupiji određena su imenovanja, premještaji i razrješenja svećenika.
Spomen na mučenika, vlč. Matiju pl. Žigrovića, žrtve župe i gore Macelj
22.7.2020. | Biskupija
Spomen na mučenika, vlč. Matiju pl. Žigrovića, žrtve župe i gore Macelj
GORNJE JESENJE, 12. 7. 2020. Komemoracija je započela misom zadušnicom koju je za žrtve u nedjelju, 12. srpnja, s početkom u 9 sati, u župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja predvodio i održao prigodnu propovijed, vlč. Danijel Herceg.
Krštenje petog djeteta obitelji Ciler
20.7.2020. | Biskupija
Krštenje petog djeteta obitelji Ciler
LUDBREG, 18. 7. 2020. Biskup u miru mons. Josip Mrzljak u subotu, 18. srpnja 2020. krstio je Timoteja, peto dijete Igora i Kristine Ciler.
95 LJETA CRKVENOG ZBORA ŽUPE SV. LEONARDA U GORIČANU
13.7.2020. | Biskupija
95 LJETA CRKVENOG ZBORA ŽUPE SV. LEONARDA U GORIČANU
GORIČAN. 5.7.2020. U Goričanu se pjeva već 333 godine, a 95 obljetnica župnog zbora u kontinuitetu proslavljenja je na inicijativu župnika Josipa Drvoderića snimanjem nosača zvuka sa 20 pjesama, ponajprije crkvenog liturgijskog sadržaja, koji je predstavljen javnosti uz Dane općine Goričan i na dan zlatne mise preč. Leonarda Logožara 5. srpnja.