Vijesti

Biskup Mrzljak predvodio misno slavlje uz proslavu 250 godina kapele svete Jelene Križarice u Otrovancu
18.8.2019. | Biskupija
OTROVANEC 18. 8. 2019. "Učiti za život znači da se mladi uče i osposobe za određenu struku, ali neka se osposobe i da budu dobri i plemeniti ljudi. Neka nauče kako da u njihovom životu vlada ljubav o kojoj Isus govori", poručio je biskup.

Na svetkovinu Uznesenja BDM biskup Josip Mrzljak predslavio euharistiju u župnoj crkvi u Biškupcu
15.8.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 15. 8. 2019. " I mi možemo slijediti Mariju. Početak boljega svijeta bio bi upravo kada bismo slijedili Marijin primjer da čujemo što Bog govori nama, ljudima 21. stoljeća", poručio je mons. Mrzljak.
Hvarski biskup Petar Palić na Veliku Gospu u Molvama: "Poruka današnje svetkovine je da smo spašeni"
15.8.2019. | Biskupija
MOLVE, 15. 8. 2019. “Biblijskim rječnikom rečeno, za današnjeg se čovjeka sunce više ne smije, zemlja više ne žudi za kišom, oblaci ne potiču čežnju, umjesto neba postoji samo goli, ledeni hladni prostor”, upozorio je mons. Palić.
Župa svetog Antuna Padovanskoga u Čakovcu proslavila dvadeset godina postojanja
3.8.2019. | Biskupija
Župa svetog Antuna Padovanskoga u Čakovcu proslavila dvadeset godina postojanja
ČAKOVEC, 3. 8. 2019. Svetu misu je predslavio fra Dragutin Bedeničić, župnik Župe Svete obitelji u Osijeku, koji je bio župnik Župe sv. Nikole u vrijeme nastanka novih čakovečkih župa.
Mons. Josip Mrzljak u Župi sv. Nikole kod čakovečkih franjevaca predvodio proslavu blagdana Gospe od Anđela
2.8.2019. | Biskupija
ČAKOVEC, 2. 8. 2019. “Oholost je prvi od sedam smrtnih grijeha, kada čovjek ne vidi druge, nego samoga sebe. Oholost je najveća zapreka za vjeru, jer čovjek ne može priznati nekog većeg od sebe”, poručio je biskup Mrzljak.
Izdvojene propovijedi mons. Bože Radoša: „Isus nas zove da idemo uskim putem“
1.8.2019. | Biskupija
Izdvojene propovijedi mons. Bože Radoša: „Isus nas zove da idemo uskim putem“
VATIKAN, 1. 8. 2019. „Uska vrata su ona koja na prvi pogled nisu poželjna, ali tek nakon što kroz njih uđemo vidimo ljepotu koja se krije iza njih“, kazao je tijekom hodočašća u đakovačku katedralu 2016. godine mons. Radoš.

Čestitka biskupa Mrzljaka novom varaždinskom biskupu Boži Radošu: "Vjerujem da ćete nastaviti voditi ovu mladu Crkvu dobrim i plemenitim duhom"
1.8.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 1. 8.2019. „Neka Vaša slavonska širokogrudnost i hercegovačka stamenost pronađu svoje mjesto među vjernicima ovih plodnih ravnica i suncem okupanih bregova našeg Međimurja, Podravine i Zagorja“, poručuje u čestitci mons. Mrzljak.

Mons. Janusz Blachowiak u Varaždinu obznanio odluku Svete Stolice o imenovanju novog varaždinskog biskupa
1.8.2019. | Biskupija
VATIKAN / VARAŽDIN, 1. 8. 2019. Biskupsko ređenje preč. Bože Radoša, kao i njegovo ustoličenje i uvođenje u službu, prema Kodeksu Kanonskog prava, održat će se u roku od četiri mjeseca.
Sveti Otac imenovao mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom
Sveti Otac imenovao mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom
VATICAN, 1. 8. 2019. Sveti Otac Franjo prihvatio je odreknuće preuzvišenoga mons. Josipa Mrzljaka na pastoralnom služenju Varaždinskoj biskupiji te je imenovao biskupom iste crkvene pokrajine mons. Bože Radoša, svećenika Đakovačko-osječke nadbiskupije i dosadašnjega rektora Papinskoga hrvatskoga Zavoda sv. Jeronima u Rimu, priopćila je Apostolska nuncijatura u Zagrebu.
Molitveni materijali za pobožnost prvih subota za mjesec kolovoz
30.7.2019. | Biskupija
Molitveni materijali za pobožnost prvih subota za mjesec kolovoz
VARAŽDIN, 30. 7. 2019. Prigodne molitvene materijale za pobožnost prvih subota, kada uobičajeno Crkva na poseban način moli za duhovna zvanja, pripremio je vlč. Siniša Dudašek.