Vijesti

Preminuo preč. Andrija Jagečić-Boltek, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije
23.10.2020. | Biskupija
VARAŽDIN, 23. 10. 2020. Sprovodni obredi biti će na Varaždinskom groblju u utorak 27. listopada u 14 sati, a misa zadušnica bit će nakon ukopa, u crkvi Dobrog Pastira u Varaždinu.
Varaždinski biskup Bože Radoš predslavio svetu misu uz blagdan svetog Luke, zaštitnika liječnika
19.10.2020. | Biskupija
VARAŽDIN, 18. 10. 2020. “Ako živimo u lošoj atmosferi možemo se zaraziti i umrijeti kao ljudi, ali i druge dovesti u opasnost jer imamo težak virus; virus osvete i želje da nekome nanesemo zlo”, kazao je u homiliji biskup Radoš.
Ovogodišnji Marija fest u Molvama održan na temu "Ojunači se"
19.10.2020. | Biskupija
Ovogodišnji Marija fest u Molvama održan na temu "Ojunači se"
MOLVE, 18. 10. 2020. Katehezu je pripremio i održao vjeroučitelj Saša Josip Milec, nakon koje je svetu misu predslavio  vlč. Tihomir Kosec, povjerenik za mlade Varaždinske biskupije, uz suslavlje domaćeg župnika o. Zdravka Tube.
Kapucinski samostan Presvetog Trojstva u samoizolaciji
17.10.2020. | Biskupija
Kapucinski samostan Presvetog Trojstva u samoizolaciji
VARAŽDIN, 17.10.2020. Župna crkva u sklopu samostana je dezinficirana te će drugi svećenici gradskih župa i centralnih biskupijskih ustanova u njoj slaviti svete mise prema uobičajenom rasporedu.
Skupom o brizi za zajednički dom započeo Mjesec hrvatske knjige u Biskupijskoj knjižnici Varaždin
16.10.2020. | Biskupija
VARAŽDIN, 15. 10. 2020. Ovaj skup je pravi crkveni doprinos razvoju hrvatskog društva u ovoj tako važnoj temi kao što je briga za zajednički dom, poručio je prof. Baloban te pohvalio djelatnike Biskupijske knjižnice Varaždin u podupiranju i širenju kulture čitanja među vjernicima, ali i šire u hrvatskom društvu.
UŽIVO obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige
13.10.2020. | Biskupija
UŽIVO obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige
VARAŽDIN, 15. 10. 2020. Izravan prijenos obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u Biskupijskoj knjižnici Varaždin. Skup započinje 15. listopada 2020. u 19 sati putem Youtube kanala Varaždinske biskupije
U katedrali slavljena sveta misa "Veni Sancte Spiritus" uz početak nove školske i akademske godine
12.10.2020. | Biskupija
VARAŽDIN, 11. 10. 2020. “Tragedija je ako ne uđemo na ovu svadbu, ali jednaka je tragedija ako uđemo u zajednicu Crkve, a budemo samo na papiru kršćani bez da u srcu dišemo Evanđelje. Danas molimo Gospodina da bude naš jedini ‘stilist’”, kazao je biskup u tijekom propovijedi.
Biskup Bože Radoš za đakona zaredio Petra Krašeka iz Župe svete Marije Magdalene u Ivancu
10.10.2020. | Biskupija
VARAŽDIN, 10. 10. 2020. “Danas opaši svoju haljinu, možeš ići gdje te Gospodin šalje. Neka od jutra do navečer bude spremnost u tebi da služiš, jer ne znamo kada Gospodin želi doći i služiti po tebi”, poručio je đakonu Petru varaždinski biskup.
Zahvala za kruh i plodove zemlje u Dnevnom boravku djece "dr. Antun Bogdan" u Čakovcu
9.10.2020. | Biskupija
ČAKOVEC, 8. 10. 2020.Hvala za urod, hvala za kruh, hvala za sigurnost da se brineš za nas u svakome danu koji nam je darovan, dobri naš Oče.
Biskup Bože Radoš na svetkovinu Kraljice Svete Krunice predvodio misu kod zagrebačkih dominikanaca
5.10.2020. | Biskupija
ZAGREB, 4. 10. 2020. "Nije li krunica molitva listanja, meditiranja slika, fotografija iz života drage osobe? Susrećemo onoga koji je ključ našega života – samoga Boga", kazao je biskup Radoš u homiliji.