Vijesti

Jesensko sakupljanje hrane i novčanih priloga za potrebe Caritasa u Župi Sveti Martin na Muri
22.10.2019.
SVETI MARTIN NA MURI, 21. 10. 2019. Djelatnici Caritasa i njihovi suradnici obilazili su mjesta na području župe i prikupljali hranu i novčane priloge. Uz hranu se sakupilo 13.500 kuna.
Zagovorno hodočašće Župe Nedelišće Majci Božjoj Jeruzalemskoj na Trški Vrh
21.10.2019.
Zagovorno hodočašće Župe Nedelišće Majci Božjoj Jeruzalemskoj na Trški Vrh
TRŠKI VRH, 19. 10. 2019. U povratku su hodočasnici pohodili i crkvu svetog Ivana Krstitelja u Gornjem Jesenju gdje je bila i Večernjica. Među oko 230 hodočasnika bili su mladi i stari, djeca i roditelji.
U župnoj crkvi svetog Mihaela u Sračincu održana duhovna obnova za mlade
15.10.2019.
U župnoj crkvi svetog Mihaela u Sračincu održana duhovna obnova za mlade
SRAČINEC, 12. 10. 2019. Duhovnu obnovu su vodili župnik vlč. Siniša Dudašek i molitvena zajednica mladih „Božja pobjeda“ iz Zagreba, u organizaciji Župe Sračinec i župne karizmatske zajednice „Dobri pastir“.
Otvorenje 6. salona vjerske fotografije
13.10.2019.
Otvorenje 6. salona vjerske fotografije
MOLVE, 12. 10. 2019. Postav izloženih radova obuhvaća fotografije koje prikazuju bogatstvo obasjanih dana blagdana i svetkovina proslavljenih u Župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama.
Vlč. Mario Filipović, župnik u Natkrižovljanu, na svečanoj sjednici primio Grb Općine Cestica
16.9.2019.
CESTICA, 13. 9. 2019. U obrazloženju nagrade ističe se da vlč. Mario od dolaska na župu s velikim žarom i ljubavlju vodi brigu o vjerskim i duhovnim potrebama povjerenih mu vjernika te o uređenju crkve svete Barbare i kapele Majke Božje u Križancu, kao i obnovi župnog dvora podignutog 1804.
Mala Gospa svečano proslavljena u Molvama
8.9.2019.
Mala Gospa svečano proslavljena u Molvama
MOLVE, 8. 9. 2019. O rođendanu Blažene Djevice Marije želimo danas promišljati o svemu onome što nam je Ona donijela na svijet kako bismo i mi iz dana u dan obogaćeni tim darovima mogli svoj život uvijek nanovo oplemenjivati, obogaćivati i donositi plodove radosti, mira, dobrote i ljubavi, rekao je u propovijedi o. Martin Jaković.
Završena pobožnost pet prvih subota u čast Bezgrešnog Srca Marijina u Molvama
8.9.2019.
Završena pobožnost pet prvih subota u čast Bezgrešnog Srca Marijina u Molvama
MOLVE, 7. 9. 2019. U molitvenom zajedništvu koje je nastavljeno nakon euharistijskog slavlja klanjanjem Presvetom oltarskom sakramentu vjernici su zahvalili Gospodinu za darovane  milosti te se preporučili zagovoru nebeske Majke stavljajući u Njezino Bezgrešno Srce sve svoje potrebe i molitve.
Spomen na 400. obljetnicu smrti i 10. godišnjicu izgradnje kapele posvećene sv. Marku Križevčaninu
4.9.2019.
KRIŽOVLJAN, 31. 8. 2019. Kapelu je, u zahvalu Bogu za zdravlje obitelji, 12. rujna 2009. godine podigla obitelj Jadranke i Slavka Lazar.
Ljetne igre okupile velik broj djece u Župi svetog Vida u Pitomači
2.9.2019.
Ljetne igre okupile velik broj djece u Župi svetog Vida u Pitomači
PITOMAČA, 26. - 28. 8. 2019. Nakon poučnih kateheza, djeci su pravu zabavu i timski radili omogućile kreativne igre koje su iziskivale spretnost, koncentriranost, ali i poneku lukavost.
Svetkovina Uznesenja BDM u Svetoj Mariji u znaku 230. godišnjice Župe
20.8.2019.
Svetkovina Uznesenja BDM u Svetoj Mariji u znaku 230. godišnjice Župe
SVETA MARIJA, 14. i 15. 8. 2019. Sveta misa koju je predvodio mons. Josip Mrzljak, a nakon koje je uslijedila tradicionalna procesija sa svijećama ulicama Svete Marije, bila je kruna trodnevne duhovne priprave kojom se ova vrijedna međimurska vjerska zajednica pripremala za svetkovinu Velike Gospe.