​Biskup Radoš krstio peto dijete obitelji Gorana i Andrine Bunčić

​Biskup Radoš krstio peto dijete obitelji Gorana i Andrine BunčićNOVI MAROF, 24. 9. 2023.
Misno slavlje tijekom kojeg je krstio Karla, peto dijete u obitelji Gorana i Andrine Bunčić, predslavio je varaždinski biskup Bože Radoš u nedjelju, 24. rujna, u župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog u Novom Marofu.
Koncelebrirali su domaći župnik fra Michael Pavić i biskupov tajnik vlč. Marko Domiter.

Aktualizirajući evanđelje 25. nedjelje kroz godinu, biskup je u homiliji istaknuo da je maleni Karlo među radnicima prvoga sata u Božjem vinogradu. „Danas započinje svoj život u crkvenom zajedništvu koje moli u njegovo ime, a uskoro će i sam sudjelovati u životu, radu i molitvi na Božjoj njivi“, kazao je biskup ističući kako će Karlo imati veliku pomoć svojih roditelja, majke Andrine i oca Gorana koji je vjeroučitelj, ali i kumova koji su roditelji šestero djece. „Ovo svjedočanstvo vjere i prihvaćanja dara života neka bude svijetli primjer u današnjem vremenu“, poručio je mons. Radoš.

Biskup je misno slavlje završio svečanim blagoslovom majke, oca i okupljenog naroda te je uručio i prigodne darove Biskupije.
Foto: Nikola Volarić