EMAUS SVEĆENIKA ŠTRIGOVSKOG DEKANATA

EMAUS SVEĆENIKA ŠTRIGOVSKOG DEKANATAMARIBORSKA BISKUPIJA, 17.4.2023.
Svećenici štrigovskog dekanata u ponedjeljak 17. travnja krenuli su na zajednički Emaus hodočasteći u nekoliko župa Mariborske biskupije.

Najprije smo posjetili župu i svetište Majke Božje na Ptujskoj Gori i župu sv. Juraja u Ptuju u kojoj djeluju franjevci konventualci.

Nastavak njihovog hodočasničkog hoda vodio ih je u župu sv. Benedikta u Benediktu gdje ih je primio župnik preč. Marijan Rola, a na kraju su posjetili župu Presvetog Trojstva u mjestu Sveta Trojica, gdje djeluju franjevci.

Cjelodnevno druženje završili su kod Ivanjševskog vrelca, gdje izvire Radenska te se okrijepili izvorskom vodom. Uz molitvu, pjesmu, razgled crkava i samostana cjelodnevno druženje duhovno je ojačalo i u zajedništvu učvrstilo svećenike štrigovskog dekanata.

vlč. Ivan Herceg