​Hodočašće djelatnika i volontera Caritasa Varaždinske biskupije u Hrvatsko ZagorjeHRVATSKO ZAGORJE, 16. 5. 2023.
Djelatnici i volonteri Caritasa Varaždinske biskupije hodočastili su crkvama Hrvatskoga zagorja u utorak, 16. svibnja, na čelu s predsjednikom mons. Antunom Perčićem i ravnateljem Antom Šolom.
Hodočasnici su posjetili nekoliko crkava: franjevački samostan, crkvu i muzej u Krapini, crkvu u Lepoglavi i crkvu u Belcu. Sudjelovali su i na misnom slavlju koje je predvodio mons. Perčić u crkvi Majke Božje Jeruzalemske u Trškom Vrhu.

Ovim hodočašćem i izletom ostvaruje se još veće zajedništvo među djelatnicima biskupijskog Caritasa, ali i volonterima, od kojih neki volontiraju od početka uspostave biskupije, odnosno Caritasa. Ujedno im se želi i zahvaliti za uloženo vrijeme i trud na biskupijskoj, ali i župnoj razini među potrebitima. Ove godine pozvano je i desetak volontera koji volontiraju u župnim Caritasima.

Spomenimo kako je ovo tradicionalno hodočašće koje se održalo 26. put zaredom.

Tekst: Branimir Gubić
Foto: Marko Kolarek