Koncert "Pjesme štovanja i hvale" održan kod varaždinskih franjevaca

Koncert "Pjesme štovanja i hvale" održan kod varaždinskih franjevacaVARAŽDIN, 6. 11. 2023.
Koncertna izvedba "Pjesme štovanja i hvale" varaždinskog skladatelja, dirigenta i orguljaša mo. Anđelka Igreca održana je u franjevačkoj crkvi sv. Ivana Krstitelja u Varaždinu u nedjelju, 5. studenoga 2023.

Sam skladatelj je ravnao zborom "Chorus angelicus" kojem su se pridružili i zbor "Via" Varaždin, Varaždinski komorni orkestar te solisti Tia Pikija i Mislav Lucić.

U mnogobrojnoj publici, koja je potpuno ispunila crkvu, bili su i generalni tajnik Hrvatske biskupske konferencije vlč. dr. sc. Krunoslav Novak te biskup varaždinski u miru mons. Josip Mrzljak.

Ciklus "Pjesme štovanja i hvale" Anđelka Igreca praizveden je u varaždinskoj katedrali 23. studenoga 2014. godine, a sastoji se od osamnaest pjesama uglazbljenih biblijskih psalama i tekstova Novog zavjeta. Snimka navedene izvedbe je izdana na nosaču zvuka, a notni zapisi u pjesmarici u nakladi Glasa Koncila te se često izvode liturgijski i koncertno diljem Hrvatske.

Tekst: Karla Kelemen
Foto: Gabrijel Fabić/Fabrielmedia