Proslava Dana starijih osoba u župi Štrigova

Proslava Dana starijih osoba u župi ŠtrigovaŠTRIGOVA, 23. 7. 2023.
U nedjelju, 23. srpnja, u župi sv. Marije Magdalene u Štrigovi proslavljen je Dan djedova, baka i starijih osoba, a ujedno i 25. obljetnica djelovanja župne karitativne zajednice. Svetu misu predvodio je mons. Josip Mrzljak, biskup u miru.

U homiliji je biskup Mrzljak okupljenim djedovima i bakama približio Božju riječ iz liturgije čitanja, te im napomenuo da kraljevstvo nebesko o kojemu govori Isus u evanđelju tvore i starije osobe vrijedne pažnje i bliskosti bližnjih. Članovima karitativne zajednice župe biskup je čestitao jubilej i napomenuo da je karitativni rad sa starijim osobama velika potreba Crkve danas. Na kraju svete mise, zahvalu biskupu, kao i članovima karitativne zajednice izrekla je Mirjana Krznar, angažirana moderatorica karitativne zajednice. Gospođa Krznar prisjetila se dvadeset pet godina djelovanja karitativne zajednice župe Štrigova, posebno skrbi za starije osobe u župi od osnutka zajednice.

Proslava Dana starijih osoba nastavljena je druženjem i ručkom u dvorištu župne kuće u Štrigovi.

Župa Štrigova
FOTO: Matej Ščavničar