Proslava svetkovine Predragocjene Krvi Kristove u samostanu Klanjateljica Krvi KristoveIVANEC, 1. 7. 2015.
Sestre Klanjateljice Krvi Kristove u svome samostanu na Ivanečkom Vrhovcu proslavile su 1. srpnja svoj Naslov - svetkovinu predragocjene Krvi Kristove.

Misno slavlje predslavio je o. Dominik Kristijan Gerbic, dominikanac, koji je u nadahnutoj propovijedi istaknuo kako onaj tko prima Isusa u Euharistiji treba biti spreman davati se drugima, ne samo onima koje voli, i u lijepim trenucima, nego još više onima koji su mu teški. Svetu misu suslavili su domaći župnik, vlč. Zoran Gložinić, don Anto Palić, duhovnik sestara, te vlč. Antun Gorek, sveć. u miru. Uz župljane slavlju su nazočile članice Molitvene Zajednice Krvi Kristove koja u tri grupe djeluje u našoj župi, te sestre Franjevke crnogorske Provincije iz Krškog.

Na koncu svima se obratila kućna predstojnica, s. Ljubica, a slavlje je nastavljeno uz domjenak i druženje u dvorani.