Župa u Starigradu kraj Koprivnice slavi svoju nebesku zaštitnicu sv. Majku Terezijufoto: prigorski.hr

STARIGRAD, 2. - 5. 9. 2024.
Župa sv. Majke Terezije u Strigradu kraj Koprivnice proslavit će svoju nebesku zaštitnicu u četvrtak 5. rujna 2024.

Za tu proslavu pripremat će se trodnevnom duhovnom pripravom od ponedjeljka 2. do srijede 4. rujna.

Prvog dana trodnevnica će započeti u 18 sati s prilikom za sakrament sv. ispovijedi, a bit će to ujedno i susret s bolesnima i nemoćnima Župe.

Drugog dana, u utorak 3. 9. trodnevnici će se pridružiti Hrvatsko katoličko društvo medicinskih sestara i tehničara ogranak Koprivnica.

U srijedu, 4. rujna, nakon euharistijskog slavlja, bit će prigodni program o životu sv. Majke Terezije koji će izvesti literarna skupina Ozana iz OŠ Visoko.

Sva tri dana trodnevnice svete mise će počinjati u 19 sati, a predslavit će ih vlč. Vjekoslav Vidaček, župnik u Mađarevu i policijski kapelan PU Međimurske.

Na sam dan župnog proštenja, u četvrtak 5. rujna, svetu misu u 11h predslavit će preč. Valent Posavec, župnik u Vinici i kanonik kantor Zbornog kaptola, dok će večernje euharistijsko slavlje u 19 sati na hrvatskom i albanskom jeziku predslaviti vlč. Mihil Gojani, novi župnik u Novoj Rači i Nevincu.