Kateheze "Osmišljena starost"

Kateheze "Osmišljena starost"VARAŽDIN, 9.5.2022.
Uoči nacionalnog susreta obitelji iz priručnika „Osmišljena starost“ donosimo deset kateheza kao ponudu za pripremu 4. nacionalnog susreta obitelji u Ludbregi 21. i 22. svibnja, ali i kao poticaj da se i nakon susreta u župama starijim osobama ponude susreti i okupljanja unutar kojih se mogu koristiti i ove kateheze.

Katehetski materijali za osnaživanje starijih osoba u ispunjavanju poslanja u obitelji, crkvi i društvu pod nazivom „Osmišljena starost“, izdani su prošle 2021. godine od Ureda za život i obitelj Hrvatske biskupske konferencije.

Materijali su plod rada radne skupine pri Uredu HBK za život i obitelj u koju su bili uključeni svećenici i laici aktivni u obiteljskom pastoralu i radu sa starijim osobama. Predstavlja integralni dio sadržajâ priređenih u sklopu trećega ciklusa obiteljskoga pastorala posvećenog starijim osobama, međugeneracijskoj solidarnosti te poslanju djedova i baka, koji je započet u travnju 2019. godine.

KATEHEZE ZA PREUZIMANJE:
1. kateheza uz tekst U ogledalu