Krštenje petog djeteta obitelji Kuhar i Martinaga

Krštenje petog djeteta obitelji Kuhar i MartinagaKOPRIVNICA, 27. 6. 2020.
Varaždinski biskup Bože Radoš pohodio je u subotu, 27. lipnja župu svetog Antuna Padovanskog u Koprivnici kako bi podijelio sakrament svete potvrde mladim vjernicima te župe.

U svom pohodu toj župi biskup je predvodio i slavlje krštenja dvojice dječaka. Krstio je Samuela, peto dijete u obitelji Dražena i Jelene Kuhar te Emanuela, peto dijete Zorana i Jelene Martinaga.
U krsnom slavlju sudjelovali su ostali članovi obitelji i rodbine, kumovi te Samuelova braća i sestre: Julija, Laura, David i Jakov te Emanuelova braća i sestre: Rafael, Tara, Josip i Franka.

Biskup je ohrabrio obitelji u njihovom nastojanju da djecu od malena odgajaju u vjeri te je u značenjima njihovih imena (Samuel - Bog je poslušao, Emanuel - S nama Bog) prepoznao kako je Bog poslušao želju roditelja da ih blagoslovi djecom te kako se po toj djeci u njihovom životu očituje Božja prisutnost, stvarnost da je Bog s njima.