​Ljeto u župi za djecu i mlade u Sračincu

​Ljeto u župi za djecu i mlade u SračincuSRAČINEC, 9. 7. 2024.
Ljeto u župi za djecu i mlade održava se u Sračincu ponedjeljkom i petkom tijekom srpnja i prve polovice kolovoza.
Ljetni program u ovoj župi održava se već desetak godina. Iako je program godinama isti (krunica, misa, igre), svake godine dolazi do nekih promjena pa je tako ove godine program produžen da bi svi mogli sudjelovati. Svake godine održava se barem jedan vodeni dan kada su sve igre isključivo s vodom. Ponekad je cijeli susret osmišljen i na određenu temu  (natjecateljski dan, starinske igre, prijateljstvo...). Redovito se okuplja dvadesetak djece u dobi od pet do 15 godina. Susret započinje misom u 19 sati, a poslije mise slijede igre u dvorištu župnog dvora koje vode animatori do 21 sat.

Tekst i foto: Župa Sračinec