​Proštenje i blagoslov vinograda u Svetom Urbanu

​Proštenje i blagoslov vinograda u Svetom UrbanuSVETI URBAN, 26. 5. 2024.
Proštenje sv. Urbana održano je u nedjelju, 26. svibnja, u kapeli u Svetom Urbanu.
Ovaj događaj okupio je brojne vjernike i ljubitelje vinogradarstva iz cijele župe Štrigova koji su zajedno slavili sv. Urbana, zaštitnika vinograda, vinogradara i vinara.

Misu je predslavio vlč. dr. Đurica Pardon, a suslavio je župnik Župe sv. Marije Magdalene u Štrigovi vlč. dr. Kristijan Kuhar. Vlč. Pardon je u homiliji okupljenim vjernicima približio lik sv. Urbana te otajstvo Presvetog Trojstva.

Nakon mise održana je procesija i blagoslov vinograda. U procesiji su okupljeni vjernici molili za blagoslov štrigovskih vinograda i svih vinogradara i vinara štrigovske župe.

Misu i procesiju organizirali su Župa Štrigova i Društvo vinogradara i vinara „Hortus Croatiae“.

Tekst i foto: Matej Ščavničar