"Srcem za dušu" za obnovu kapele Svetoga Duha u Prigorcu

"Srcem za dušu" za obnovu kapele Svetoga Duha u PrigorcuIVANEC, 26.6.2015.

Župa sv. Marije Magdalene u Ivancu organizirala je u petak 26. lipnja veliki glazbeno scenski spektakl "Srcem za dušu". Cilj im je bio prodajom ulaznica prikupiti dio sredstava kako bi se ove godine dovršila obnova jednoga od oltara u kapeli Svetoga Duha u Prigorcu. U prepunoj sportskoj dvorani vladala je odlična atmosfera, kojom su dominirale domaće kajkavske popevke iz srca Rajka Suhodolčana, Ivice Pepelka, Kavalira, Faringaša, Krijesnica, Prvih srakarskih tamburaša, Kud Itas, Kud Salinovec, a plesni performans izveli su i višestruko nagrađivani ivanečki plesni par Ivana Matić i Mateo Mudri. na kraju koncerta župnik vlč. Zoran Gložinić pozdravio je sve nazočne, izrazzivši veliko zadovoljstvo i zahvalivši svim nazočnima, izvođačima, te svojim suradnicima koji su besprijekorno odradili čitavu organizaciju ovoga projekta.

Kapela Svetoga Duha, u kojoj su se zaručili Katarina i Petar Zrinski sustavno se obnavlja dvadesetak godina. Ove godine u potpunosti su dovršeni građevinski radovi uređenjem pročelja. Uz pomoć Ministarstva kulture RH krenulo se u obnovu dvaju ranobaroknih oltara. Kako sredstva dobivena od Ministarstva nisu dovoljna da se ove godine glavni oltar obnovi do kraja, dio je pomogla Varaždinska županija, a župljani sa župnikom su krenuli u akciju, i uspjeli prikupiti dvadesetak tisuća kuna potrebnih za kompletnu restauraciju ove vrijedne umjetnine.

župa Ivanec