Susret hrvatskih i slovenskih vjernika u Šprincu

Susret hrvatskih i slovenskih vjernika u ŠprincuŠPRINC / RAZKRIŽJE, 15. 8. 2024.
Povodom svetkovine Uznesenja Blažene Djevice Marije u Šprincu  je održan tradicionalni susret vjernika iz Hrvatske i Slovenije. Ovaj susret, koji se već više od četvrt stoljeća održava na granici između dviju zemalja, okuplja vjernike u kapeli Blažene Djevice Marije u slovenskoj župi Razkrižje.

Vjernici iz župe Sv. Marije Magdalene u Štrigovi u procesiji su s cvijećem hodočastili do kapele u Šprincu,  dok su slovenski vjernici do kapele hodočastili u procesiji iz mjesta Veščica. Svetu misu, zajedno sa štrigovskim župnikom vlč. dr. sc. Kristijanom Kuharom predvodio je mons. Franc Režonja, razkriški župnik i biskupski vikar za manjine soboške biskupije.

Ovogodišnji susret ponovno je organiziran uz podršku Turističkog narodopisnog društva Razkrižje, Općina Razkrižje i Štrigova, te župa Razkrižje i Štrigova. Nakon misnog slavlja uslijedilo je zajedničko druženje na „točki prijateljstva“ uz kulturni program.
Župa Štrigova