NaslovnaDjelatnostiFotogalerijeVideoAudioOdjeciKontakt

Odjeci

Mons. Bože Radoš: Marija je pratilja moga života.
23.11.2019. | Odjeci
Mons. Bože Radoš: Marija je pratilja moga života.
VARAŽDIN, 23. 11. 2019. Kad sam čuo da sam imenovan za varaždinskoga biskupa prva informacija koju sam htio vidjeti, čuti o Varaždinu bila je kome je posvećena katedrala. I kad sam to vidio, prepoznao sam da je to znak, da sam kod kuće
Predstavljamo znakove biskupske službe: Mitra - znak ređeniku da bude znak
23.11.2019. | Odjeci
Predstavljamo znakove biskupske službe: Mitra - znak ređeniku da bude znak
VARAŽDIN, 23. 11. 2019. Premda je u liturgijsku uporabu ušla kasnije od drugih biskupskih insignija, mitra je postala jednim od najprepoznatljivijih znakova biskupske slu ...
Predstavljamo znakove biskupske službe: Prsten vjernosti
22.11.2019. | Odjeci
Predstavljamo znakove biskupske službe: Prsten vjernosti
VARAŽDIN, 22. 11. 2019. Biskup nosi prsten kao podsjetnik da je zaručnik Crkve te da, poput Krista, bude spreman za nju položiti svoj život ako bi ustrebalo; on također pečatom čuva tajne Pisma pred neprijateljima, a Crkvi otpečaćuje otajstva vjere.
Upoznajemo vas sa znakovima biskupske službe: biskupski štap
21.11.2019. | Odjeci
Upoznajemo vas sa znakovima biskupske službe: biskupski štap
VARAŽDIN, 21. 11. 2019. I premda se veže uz poimanje biskupske vlasti, štap je prije svega znak službe, odnosno biskupskoga služenja u Crkvi.

Pobožnost Marijina puta s ciljem u kapeli sv. Wolfganga u Vukovoju, najjužnijoj europskoj kapeli posvećene zaštitniku Bavarske
31.10.2019. | Odjeci
KLENOVNIK, 31. 10. 2019. Jesensku pobožnost Marijina puta, jedinstvenu u Hrvatskoj i ovom dijelu Europe koja svake godine okuplja sve veći broj hodočasnika sjeverozapadne Hrvatske, obnovili su župljani Župe Presvetoga Trojstva Klenovnik zajedno s varaždinskim biskupom Josipom Mrzljakom.
Udruga sv. Vinka Paulskog: "Pojavio se novi oblik siromaštva koji uključuje usamljenost, ogorčenost, nesnalaženje u životnim problemima"
27.9.2019. | Odjeci
VARAŽDIN, 27. 9. 2019. U varaždinskoj Župi svetih Fabijana i Sebastijana od 2002. godine postoji i djeluje Udruga svetog Vinka Paulskoga, odnosno njezin ogranak pod nazivom Konferencije svetih Fabijana i Sebastijana.